PDA

Zobacz pełną wersję : Dzikuny



Jaca
31-10-2011, 10:46
Jaki gatunek muchy reprezentują dzikuny (pinki) ? Czy jest to mucha domowa, czy plujka, a może jakiś inny gatunek?

Krzysztof.W
01-11-2011, 08:55
Ja czasami choduję muchy ,a raczej ich larwy na pokarm dla jaszczurek.
I zauważyłem że najczęściej wylęgają sie muchy plujki i te muchy błyszczące metalicznie zielonym kolorem.


Cześć

Jaca
01-11-2011, 18:33
Dzięki, no właśnie u Sułka na stronce pokazane jest ich zdjęcie...
Chodzi mi przede wszystkim o to, czym żywią się larwy tych zielonkawych much.
Hodowla larw musi być banalnie prosta, skoro w wędkarskim można 50 sztuk kupić za 1,20zł. Wystrczy pewnie kilka much i jakiś słój z pożywką, no właśnie, ale jaką? Czyżby, podobnie jak u muchy plujki, jakieś odpadki pochodzenia zwierzęcego?
Jeśli sam sobie wyhoduję larwy, to będę miał pewność, że nie zatrują się moje zwierzątka, które będą je jeść...
Aha, a słój umieszczę na wszelki wypadek w piwnicy, bo nie jestem pewien jakie z tego będą się wydobywać zapachy ;)

Huhros
02-11-2011, 04:45
zamiast w piwnicy wkladaj do lodówki :) a jak trzeba to wyjmuj kilka larw i je przeobrazaj

JadziaP
02-11-2011, 05:14
zwykle jako pozywke do hodowli uzywa sie wysokobialkowych skladnikow (np. twarogu, proszku mlekowego albo watroby zwirzecej - zakze mieszanki podanych skladnikow). Wszystko to zozdrabnia sie w mikserze i cala mase laczy z zelatyna aby uzyskac stala konsystencje). W celu zneutralizowania zapachu (smrodu) - prowadzi sie cala hodowle na podlozu torfowym (torf wchlania dosyc dobrze zapachy). Jako podloza zastepczego mozna uzyc trocin albo drobnych wiorow.

Jaca
03-11-2011, 03:43
Dzięki za pomoc. Na pewno spróbuję namnażać muchy we własnym zakresie :)

Budzik
03-11-2011, 04:24
Nie prościej kupić w wędkarskim włożyć do lodówki i wyjmować po kilka sztuk do przepoczwarzenia. Tanio szybko i nie śmierdzi.

Jaca
03-11-2011, 04:38
...nie prościej i nie taniej, a ze smrodem też można sobie poradzić...

42d3e78f26a4b20d412==