PDA

Zobacz pełną wersję : swierszcze :-)



Moby_
11-11-2011, 11:20
mam pytanko:
mam swierszcze juz od jakiegos czasu, podloze mam wysypane torfem(wiem ze to niby zla metoda ale nie chce zmieniac) i mam polozone wytlaczanki po jajkach, ale problem z wilgotnoscia podloza!
nie moge go calego spryskiwac po wytlaczanki as na nim polozone, wolna jest mala czesc....co mam zrobic zeby nie spryskiwac podloza?

Hari
11-11-2011, 12:16
A chcesz je rozmnazac w tym podlozu? Jesli dobrze rozumiem, to chcesz miec wilgotne podloze, ale zeby wytlaczanki nie nasiąkaly wodą, tak? Jesli nie chcesz rezygnowac z wytlaczanek, to mozesz je np. poustawiac na wiekszych kamieniach, zeby nie mialy bezposrednio stycznosci z mokrym podlozem i po prostu polać troche wody w pare miejsc, zeby sama wsiąkla w torf. Z drugiej strony mozesz zrobic tak jak ja. Ja mam przewaznie suche podloze. Nie mam wtedy zadnych problemow typu "plesn", "roztocza", "skoczogonki", czy "niekontrolowany wylęg swierszczy". Do rozmnazania uzywam takiej miseczki jak na zdjeciu. Tam jest mocno wilgotny torf, albo wlokno kokosowe i tam skladają jajka. Pozniej przenosze miseczke do innego pojemnika i czekam. Tak jest chyba prosciej i wygodniej. Nawet jak mi zloza jajka na podlozu, to i tak sie zasuszą przed wylęgiem. Spryskuje je co jakis czas, ale generalnie to mają sucho, najwyzej pija wiecej, ale nie narzekja. Zyją dlugo i mają sie dobrze. Czsami im wleję troche wody pare miejsc, zeby wsiakla, ale to naprawde rzadko. Pozdrawiam. SWIERSZCZE RULEZ!!! ;))

Hari
11-11-2011, 12:20
P.S. aha, to po lewej, to małe ptaszniki w pojemniczkach na klisze. Korzystają z tymczasowej gosciny u swerszczy, zanim nie podrosną troszke. :)

eggmen
11-11-2011, 13:09
ale te swierszcze nise składają ci jajka tylko do kupeczka??

Hari
11-11-2011, 13:57
Nie, roznie to z nimi bywa. :) Czesto jak wyczuja wilgoc np. przy poidelku, to tam tez probują, albo jak nawilze, to wtedy w inne miejsca, ale to czasami.

eggmen
11-11-2011, 13:58
a mam jeszcze takie pyatnie poco te wytłaczanki po jajkach??

eggmen
11-11-2011, 13:59
a jeszcze jedno pytanie jaką zarowke kupic dla swierszczy jak sie taka zarowka nAZYWA ile ma wat i gdzie ją mozna kupić

Moby_
11-11-2011, 14:58
dzieki Hari!
kupie sobie troszke konarow to ladnie bedzie wygladalo, naprawde mi pomogles!jeszcze raz dzieki i pozdrowionka!

Hari
11-11-2011, 15:03
Wytlaczanki znacznie zwiekszają powierzchnie zyciową. Jak ustawisz na sobie takie dwie, to swierszcze maja gdzie sie schować i w ogole lubia po tym lazic, mają pelno kryjowek. Ja moje podswietlalem zwyklą zarowką (tzw. swieczka) 25 wat, ale teraz zmienilem na 40, bo mam tam pajączki i teraz akurat ona mi daje jakies 26 stopni w srodku. ale taka 25, to w zupelnosci swierszczom wystarcza. To nie sa bardzo wymagajace stworzonka :)

Moby_
12-11-2011, 03:33
ale do rozmnazania trzeba okolo 28-30 :)

eggmen
12-11-2011, 09:20
a jeszcze jedno pytranko swieczka to taka zwykła zarowka taka nazwyklejsza?

Hari
12-11-2011, 10:03
:) Tak, taka mala, troche wydluzona, z malym gwintem, jak do lampek na biurko - zwykla zarowka. Taka akurat mi pasuje do pokrywy (mam taką do akwarium).

eggmen
12-11-2011, 11:51
a musi byc przezroczysta czy moze być taka biała, mleczna

Hari
12-11-2011, 18:26
Wszystko jedno. Ja uzywam takiej, jaka mi sie tam kupi. Mleczna chyba nawet daje ladniejsze swiatlo, bo takie rozproszone. Ale pozno juz... ;) Dobranoc :)

42d3e78f26a4b20d412==