PDA

Zobacz pełną wersję : kabel;) czy jest sens....



Azzurreeuss
02-01-2014, 08:15
Mam zamiar zrobic ogrzewanie podłogowe w terra z OSB, i tak: na dno kabel a ptem wylożyc płytkami, tak jak na Snakes
Czy jest sens dawac na osb styropian na to kabel i na to płytki??
I co w przypadku popsucia kabla?? czeba zrywac cała podoge?? Co robicie gdy kabel ulegnie uszkodzeniu? Moze jakas zmodyfikowana wyciągana wersja? ma ktos jakis patent:P?
Pozdrawiam

Kaszkiet
02-01-2014, 08:37
co znaczy "zrywac podloge" ?
Daj na dno styropian na to folię aluminiową pozniej dopiero na to kabel a na kabel plytki a pozniej podloze

Jak nie zabetonujesz tego na amen to nic nie trzeba zrywac . Co innego jesli chcesz zrobic na stale(chociaz nie wiem po co) jak dobrze oblozysz kabel to nie trzeba tego kleic .Jesli bardzo chcesz plytki mozesz przytwierdzic wkrętami ,srubami itp .

Pituophis
02-01-2014, 14:12
Ja kładę na kabel odpowiednich rozmiarów kawałek szyby.

GAJUS
02-01-2014, 23:19
Jeżeli chcesz mieć koniecznie uszczelnione i sklejone płytki , to sklej, a raczej zrób fugę silikonem. Nic się pod płytki nie dostanie, a odpukać w razie awarii silikon przecież łatwo możesz przeciąć. Taką podłogę ma mój znajomek w terrarium z legwanem.

Saurus
03-01-2014, 03:31
i podobno lepiej nie awac styropianu- bardzo czesto roztapia sie od rozgrzanego kabla. Duzo lepszy jest korek- mozna polozyc duzo ciensza warstwe niz styropianu, jest takze swietnym izolatorem i temperatura kabla nic mu nie zrobi- wiem z doswiadczenia. ja pod terrarium z zaba rogata mam kabel, ale terra jest cale szklane i stoi na konstrukcji korek-kabel-plytki (nie chcialem bezposrednio pod szklo dawac bo moze pekac).

Gacek
05-01-2014, 11:40
Ja mam

styropian w nim wypalone rowki na kabel na to folia aluminiowa i na folie kabel.I tutaj nowosc na kabel kłade cienka plexi lepiej przepuszcza ciełpo i potrzeba mniej energii na rozgrzanie jej niz jak w wypadku grubych płytek.

42d3e78f26a4b20d412==