PDA

Zobacz pełną wersję : Jak urządzić pomieszczenie dla świeżo wyklutych świerszczy ?



Jimbo
30-11-2011, 03:49
No właśnie. Z nowu mi się wykluły malutkie świerszczyki. Możecie mi pomóc jak to wszystko dla nich urządzić ? Czyli :
1. Jak wielkie pomieszczenie, czy może być plastikowe itp ?
2. W jakiej ilości trzymać w jednym pomieszczeniu ?
3. Co dać na podłoże ?
4. Jakie "gadżety" im tam wrzucić, żeby miały się gdzie schować ?
5. Jaką temperaturę im zapewnić ?
6. Czym karmić, poić ?
7. Jakieś porady, uwagi.

Będę wdzięczny za pomoc.

PS
To są te czarne, chyba Gryllus Bimaculatus, jeśli to ma jakieś znaczenie.

Serpent
30-11-2011, 05:05
Ad.1. co do pomieszczenia to najlepiej akwarium np. 40/30/30 dł. szer. wys. jedną wadą jest to ze maluchy wyłażą po silikonie więc najlepiej jest go wysiąć z każdego rogu tak 2-3 cm i na wszelki wypadem masłem posmarować na górze (niestety butwieje można tak co 2 tygodnie około wymienić na nowe) jak podrosną bedzie to już zbędne bo nie będą wyłazić.

Ad.2. takie wymiary akwa jakie wyżej podałem mozesz spokojnie trzymać 200-300 świerszczy

Ad.3. na podłoze najlepiej nic nie dawać czyste szkło

Ad.4. co do schronień to najlepiej po jajkach opakowania albo takie małe (na 10 sztuk) przedrzeć na pół i dać albo takie palety w których jajka były 2 warstwy mozesz zrobić im i będą tak na nich przedewszystkim siedizały.

Ad.5. co do temp. to mozesz dać np. 22 stopnie jak i równie dobrze 30 jak wiadomo im wyższa temp. tym szybciej bedą rosły.

Ad.6. najlepszym pożywieniem jest kapusta pekińska i już wtedy jak ją dajesz to same sobie z niej czerpią wode i nie trzeba dodatkowych poidełek czy cos takiego mozesz dawać też otręby owsiane świerzy chleb itd..

Ad.7. niech mają zawsze świerzą kapuste i stare resztki wybieraj z akwarium zeby sie nie robił syf.

Mysle że tyle wystarczy.

Pozdrawiam

Arrow
30-11-2011, 09:00
nie ma co z kaupusty pekinskiej to one napewno beda czerpac bialko zwierzece ;P :)

Jimbo
02-12-2011, 10:24
Dzięki za pomoc. Więc jak to jest z tą kapustą ? Wystarczy jako jedyne pożywienie czy nie? Aha, jeszcze jedno pytanie : po jakim czasie takie maluchy przechodzą pierwszą wylinkę ?

Huhros
03-12-2011, 04:28
kapucha nie wystarczy- wrzuc im troche otrebow pszennych i jakies mieso (bez tego beda sie pozeraly nawzajem)

Jimbo
03-12-2011, 10:49
Takim malutkim już dawać mięso ??

Jimbo
06-12-2011, 00:03
Kurnasz, no dawać to mięso czy nie ???

Wojtek
06-12-2011, 13:21
no pewno że dawaj.

Serpent
06-12-2011, 13:45
Huhros i tu nie masz racji jak są małe to kapusta to podstawa najlepsze pozywienie ale przeciez pisałem ze otręby i chleb itd. też trzeba dawać jesli chodzi o wylinke to zalezy jaka bedizesz miał temp więc wylinka od niej zalezy
Pozdrawiam

Serpent
06-12-2011, 13:47
Jimbo mozesz zresztą zrobić ''experyment'' jeden lęg karm tylko kapustą potem otrębami (jak podrosną) i bez mięsa i zobaczysz że świetnie będą rosły a zjadać i tak sie będą i tak niezaleznie od tego czy dasz mięso czy nie w końcu to kanibale.

Pozdrawiam

Arrow
07-12-2011, 01:17
heh ........ no koment i tak sie beda zjadac .....
przy braku odpowiedniej ilosci bialka to oczywiste
Serpent kazesz ekspermentowac i od razu podajesz ywniki ciekaw mnie o jakiej wielkosci pojemnikach mowisz bo to czywiste ze jesli zamknie sie je na malej powierzch ni to z braku miejsca tez sie beda zjadac
oglna zasada brzmi jedno miejsce w wytlacznce jeden swierszcz
nigdy nie odczulem w jakis drastyczny sposob knaibalizmu ....... duze pomieszczenie i odpowiednia mieszanka pokarmowa

42d3e78f26a4b20d412==