PDA

Zobacz pełną wersję : piękne granie



Kobra
04-12-2011, 11:05
czy wiecie które rodzaje świerszczy grają

Hari
04-12-2011, 11:26
hmm...z własnych doswiadzczen wiem, ze najladniej grają dorosłe ;D
A teraz serio. Chyba wszystkie grają (przynajmniej z tych bardzej pospolitych). Nie wiem jak jest tymi z bardziej "egzotycznymi" gatunkami. :)
Druga sprawa, to co rozumiesz przez "piekne granie"? Wypowiedz sie jak zalozysz sobie hodowle w pokoju i kolo 4 nad ranem dostaniesz "PIĘKNY" koncert. ;P Ja mam malo, wiec sobie je "powyciszalem" i mam spokoj. Pozdrawiam.

GALN
04-12-2011, 14:20
Polecam nasze krajowe polne są ładne i jeden wystarczy żeby w nocy całe osiedle zbudzić :)

Huhros
04-12-2011, 14:59
graja wszystkie ! z tego cowiem to najbardziej graja chyba te jasne (srodziemnomorskie??) a najciszej chyba bananowe, chociaz nie moge powiedziec zyby bylo to "cicho"

Jaca
04-12-2011, 15:53
Świerszcze polne (Gryllus campestris) grywają w ciągu dnia. Wygląd ich też nie jest za ciekawy - podobne do świerszczy sródziemnomorskich (Gryllus bimaculatus).
http://images.google.pl/images?hl=pl&lr=&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=Gryllus+campestris

Wydaje mi się GALN, że pomyliłeś świerszcza polnego z pasikonikiem śpiewającym :/

Krzysztof.W
04-12-2011, 15:55
A właśnie co do tych świerszczy, czy wiecie jak grajacego świerszcza można uciszyć, ja znam jeden spodub hi hi hi.Oczywiscie świerszcz bedzie żył.Może sie domyslacie co?

Cześć@_@

Argchun
04-12-2011, 16:15
No,zgrozić mu że zabijesz mu matkę,córkę,babkę,brata,siostrę i wszystkich na literę "Ś" :))))

Huhros
05-12-2011, 02:02
czy jest to sposob "ze skrzydlami" ? :D (oczywiscie tylko dorosle samce)

Krzysztof.W
05-12-2011, 03:09
No własnie, łapie sie takiwgo delikwęta i przycina mu się skrzydełka , ale jesli przytnie sie za małoo to nadal bedzie robactwo piszczało.
A groźby to nic nie pomogą bo babke, córkę i matke już dawno zjedzono.


CZEŚĆ@_@

Hari
05-12-2011, 08:06
:) Ja tez uznaje zasade: male nozyczki do paznokci + swierszcz = spokojny sen ;>

Moby_
05-12-2011, 08:49
nie czytalem poprzednich postow ;) ale mi sie podobaja jak graja domowe, lecz wole jednak srodziemnomorskie!moze glosno graj but who cares...aha, mam je kolo lozka i mi nic nie przeszkadza, swierszcze rullez i polecam chyba ze ktos nie lubi miec pieknego koncerciku w domciu(mam mieszkanie 3pokojowe i jak jeden swierszcze gra to na cale mieszkanie idzie, jedyny feler)
pozdrowka

Krzysztof.W
06-12-2011, 03:18
Czy wiecie że, jeśli grajacy świerszcz kogoś złości to jest to człowiek znerwicowany.

Hari
06-12-2011, 09:11
:) niech grają do woli....w dzien, albo wieczorkiem, to ekstra klimat robią..ale nie kiedy robią za budzik nad ranem! ;) Wtedy to moge powiedziec, ze jestem znerwicowany :)))

Moby_
07-12-2011, 05:56
mnie ostatnio tez zaczely budzic wiec na nie klne ile wlezie ale nie sluchaja...za duzo mnie sluchaly wczesniej a tak to je lubie :D
bosh....jak mozna im przyciac skrzydelka?przytnijcie sobie palce!

Argchun
07-12-2011, 10:10
Moje były w pokoju ale że jestem znerwicowany tak że niewytrzymałem i miały eksmisje.teraz siedzą sobie w kotłowni a tam i ciepło mają i nikomu nieprzeszkadzają.
A co do przycinania skrzydeł to im to chyba nieszkodzi,przecierz ciała im się nie uszkadza a skrzydła są martwą tkanką...chyba.

42d3e78f26a4b20d412==