PDA

Zobacz pełną wersję : Temperatura ???



pbpbp
01-07-2011, 08:40
,jak ją zmniejszyć w terrarium?

BartekB
01-07-2011, 11:39
Hej!
Wentylacja i redukcja watów w oświetleniu/ogrzewaniu:))
Nie wiem, jak ogrzewasz swoje terra i jak jest skonstruowane, ale jak masz np. 60W żarówe i jest za ciepło to wstaw np punktową 40W. Zwierzak będzie miał gradient temperatur, od lokalnie wysokiej, po niższą. A wentylacja tak czy siak musi byc sprawna.

pbpbp
01-07-2011, 11:43
wentylacja jest!
jarzeniówkę mam?


w domu temperatura 30C!
a potrzebna 28C?

Sebastian Wolf
01-07-2011, 13:33
to ty w sałnie mieszkasz?

Fryta
01-07-2011, 14:26
pozostaje Ci czesta wymiany wody na chłodniejszą, zraszanie terra. Jeżeli masz zwierze, które nie korzysta z basenu mozesz wstawić basen i wrzucać do niego lód. Ale to są juz wyjscia awaryjne. Postaraj się znaleźć najzimniejsze miejsce w mieszkaniu.
Mieszkasz na ostatnim pietrze? Tam czesto jest goraco od dachu.

pbpbp
01-07-2011, 14:29
to parter domu!
spróbuje z lodem!

pbpbp
01-07-2011, 14:30
nie w maszynowni statku

Silicon
02-07-2011, 06:31
Ja mam podobnie. Mam po prostu dwa duże okna w pokoju pod katem prostym. Stad nie rzadko jest tem 30 i więcej. Z tym lodem to nie na długo. Ja musze mięć 26-27 max bo mam dendrobatesy. Ustawiłem terra na niska szafkę w korytarzu gdzie jest najchłodniej. Jarzeniówkę podniosłem go góry tak ze miedzy nią a sufitem terra jest przestrzeń. Teraz zdjąłem przykrywkę terra. Jedyny sposób to odprowadzanie energii poprze parująca ciecz - stosowany przez plemiona arabskie żyjące na pustyni np. umieszczanie czegoś, co mocna naciąga woda w przeciągu - wtedy temp. spada o kilka stopni. Oni maja duża amforę gliniana o bardzo siatkowanej powierzchni w górnej części. W środku woda. Umieszczają przy wejściu do jaskini – i działa.
W naszym przypadku można zastosowana wentylator komputerowy (pomysł podobno od Sułka) z tym ze dmuchający na mokra porowata powierzcie w terra (pomysł mój). W praktyce mi trochę pomogło kupienie nawilżacza BIONAIR (nie kupować ultradziekowego). Stojąc na terra doskonale się sprawdza.

pbpbp
02-07-2011, 14:06
gdzie kupić taki nawilżacz?

Krycha_Siedlce
14-07-2011, 10:54
gdzie kupic i ile za niego dales?????

Piotrek_18
29-07-2011, 02:04
postaw terra gdzieś w pobliżu okna.podrawia piotrek.

Silicon
31-07-2011, 07:48
Raczej nie stawiaj przy oknie! Jak zaświeci słonko będzie parówka i może ze 35 st. a jak będzie wiatr i zimno na dworze to spadnie do 18-tu.
Gdzie kupić nawilżacz, nie żartujcie - wszędzie tam gdzie kupicie wyroby AGD. Jak pisałem nie polecam ultradźwiękowego (podejrzany o to ze jest szkodliwy, rozpyla wodę w postaci stosunkowo dużych kropelek a nie nawilża powietrze to dwie rożne sprawy, ponadto silnie jonizuje cząsteczki wody co powoduje łapanie przez nie cząsteczek kurzu i przyklejanie ich do powierzchni naładowanych dodatnio np. telewizory i plastiki). Nie polecam takich wynalazków jak "z ciepła parą" ten mój można zaklasyfikować na "z chłodną parą" stad ochładza nieco środowisko. Jest prosty i nie ma co się w nim zepsuć jak w u-d.
Mam taki z wymiennym wkładem - trochę kłopotliwa ta wymian co 3 miesiące. Bionair kosztował ok 220PLN. Te droższe nie wymagają wkładów a do wody można dodawać nieco płynu bakteriobójczego. Ustawiony wylotem w pobliżu otworów wentylacyjnych terra dobrze poprawia wilgotność w środku oraz dobrze robi ludziom w pokoju. Polecam szczególnie w okresie grzewczym CO!

42d3e78f26a4b20d412==