PDA

Zobacz pełną wersję : pleć, świerszcz bananowy



Zion
10-12-2011, 13:25
Aż się boję o to pytać:))
Czym różni się świerszczyk rodzaju męskiego od odpowiednika żeńskiego?
W jednym przypadku na grzbiecie występują poprzeczne ciemne paski. Mam a raczej chcę mieć hodowle karmową gryllodes sigillataus, oczywiście czytałem jakie powinienem zapewnić im warunki, zapewniłem, moje największe świerszcze mają ok 1,6 cm, te bez pasków na grzbiecie, te z paskami ok 1,3 cm. Czy to są osobniki za młode?
Pozdrawiam i o wyrozumiałość proszę, więcej takich pytań mieć nie będe :))

Hari
10-12-2011, 13:57
Przede wszystkim samiczka ma z tylu pokladełko (taki dlugi, wystający styk), ktorym sklada jajka do konca rozwiniete po ostatniej wylince. Chyba u tego swierszcza nie ma skrzydel, ale nie jestem pewien. Czasem mają a czasem nie, roznie bywa.
Dorosly samiec ma skrzydla i uzywa ich jako budzika w nocy, hehe :> Nie, zartuje, pieknie grają i tyle :)
Pozdrawiam

Huhros
11-12-2011, 03:31
zgadzam sie z Harim - ale jest jedno ale: pieknie graja ? :D w sumie to tak, ale po kilku dniach ma sie juz ich maksymalnie dosc! hehe

Moby_
11-12-2011, 04:55
gdzie kupiles swierszcze bananowe?ja szukalem i nigdzie nie znalazlem :(

Zion
11-12-2011, 05:02
Ja Świerszcze mam z czwartkowej giełdy zoologicznej w Łodzi.
Moje świerszcze nie grają:( , ale podobno gatunek świerszcza bananowego nie jest zbyt dokuczliwy i nie gra.
Pozdrawiam

Arrow
11-12-2011, 07:42
w lodiz na gieldzie mozna kupic bananowce
zeczywiscie nei graja az tak glosno mniej denerwujaco i co wazne sa to najmniej agresywne swierszcze

Huhros
12-12-2011, 04:45
to, ze jeszcze nie graja, nie oznacza wcale ze nie beda grac- poczekaj az samcom wyksztalca sie skrzydelka i jeszcze zdazy ci sie znudzic te ich "cykanie" ;)

Lukas
19-12-2011, 13:29
Po I:
-samiec jast mniejszy od samicy,
-samiec używa skszydeł do grania i posiada na odwłoku tylko 2 "przydatki"(wąsiki-nie wiem jak się one nazywają u samców)
Po II:
-samica większa od samca,
-samica na odwłoku posiada 3 przydatki(środkowy,pokładełko,jest o wiele dłuższy od pozostałych-tyczy się to dojrzałych samic-nie dojrzałe samice mają również takie pokładełko ale jest ono o wiele mniej okazałe).
Tyle chyba wystarczy do rozróżnienia płuci o świerszczy.
Pozdrówki i powodzenia w chodowli świerszczyków!!!ELO!!!

42d3e78f26a4b20d412==