PDA

Zobacz pełną wersję : Blaptica dubia.



AGAM
25-12-2011, 07:50
Hoduje karaczany madagaskarskie mam też kilka sztuk argentyńskich. Z tego co widze madagaskary mnożą się dobrze i rodzą żywe młode. Nie doczekałem się jescze jednak potomstwa argentyńczyków. Ostatnio w terra znalazłem coś w rodzaju zółtawego kokonu. Czy to kokon karaczanów? Był jusz uszkodzony przez inne owady, więc nie mogę czekać co z tego będzie...

Krzysztof.W
25-12-2011, 12:32
Tak nie mylisz się to kokon, żółtawy a w nim w dwóch szeregach jajeczka.
Samice karaczanów które chodujesz po kilku godzinach od zapłodnienia , wystawiają kokon na zewnącz, czemu to ma słuzyc nie wiem. Pewnie zaniepokojona samica wystawiajac kokon z odwłoka , upuściła go.
Też choduje madagaskarskie karaczany,i spotkałem sie z tą sytyłacją już nie raz.

Argentyjskie też chodowałem i muszę powiedziec że są bardziej wymagajace, bardzo słabo sie mnożą.
Kiedyś dostałem kilka sztuk Argentynców,zrobiłem im super insektarium i ni cholery niechcały sie mnozyć, a u mojego kumpla trzymane dosłownie w pudełku po margarynie mnozyły się.
Podobno ze trzeba je pszesuszyś , i moze wtedy bedą sie chcały mnozyć.

Cześć@_@

AGAM
25-12-2011, 12:36
ja nigdy nie widziałem żeby moja samica gromphadorhiny nosiła kokon, a widziałem jak rozchodziły się od niej młode karaluszki. To wyglądało jakby była żyworodna.... (?)

Krzysztof.W
26-12-2011, 05:37
AGAM'e , nie widziałeś bo te owady robia to w nocy skrycie, ja co noc miedzy 1 a 4h , patrze co robia moje owady, wtedy to widze jak wre ich życie towarzyskie , samce sie kłucą , "bodą" i syczą, inne jedzą, a nie które samice, wystawiają kokon , chyba poto zeby go przewietrzyć , natlenić.
Ja znów nigdy nie widziałem momentu " rodzenia " sie młodych.
Dam ci na koniec małą rade, dopilnuj zeby niebyło ani jednej szczeliny , szpary między szybami, ponieważ młode potrafia uciekać, z terrarium.

cześć@_@

AGAM
26-12-2011, 10:09
Dzięki!
Ja też często obserwuje życie towaarzyskie moich owadow ale kokonu przy samicy jeszcze niestety nie widziałem. A co do ucieczek to dobrze je znam :-) Zawsze kilka młodeych zdąży mi uciec zanim przeniose je do osobnego pomieszczenia :-)

AGAM
02-01-2012, 13:09
Udało mi się zaobserwować samiće B. dubia z kokonem. Po jakim czasie wylęgają się młode??

42d3e78f26a4b20d412==