PDA

Zobacz pełną wersję : Motyle



ostry
19-01-2012, 17:43
Witam

Proszę o kontakt osoby parające się hodowlą motyli(mam kilka pytań technicznych i o sposoby pozyskiwania egzemplarzy do hodowli(importu?))
Bardzo prosze:-)
Będe bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam i życzę sukcesów
Piotr Ostromecki

PAwcIO
20-01-2012, 05:01
Witam, hodowla tych owadów to jedno z moich hobby. Jeśli chceż to możesz sobie poczytać coś na mojej stronce. Zapraszam!

kudlaty
22-01-2012, 18:07
Polecam PAwci'a !!!

Sam obecnie oczekuję Antheraea yamamai

Pozdrawiam

Lucanus
25-01-2012, 11:03
Mam ciekawe artykuły dotyczące Antheraea pernyi ,Antheraea yamamai m.in. jest o mieszańcach międzygatunkowych o sposobie ich zycia w warunkach hodowlanych , zachowaniach gasienic min skłonnosciach kanibalistycznych itp.Cały cykl ilustrowany wspaniałymi tablicami barwnymi( ukazane sa w powiekszeniu gasienice jaja oprzedy i poczwarki ,imagines obu postaci dorosłych) ukazywał się w czasopiśmie Wiedza i Życie na poczatku lat 90 tych pod tytułem Galeria Pana Heintzego(Posiadam wszystkie odcinki o motylach ,3 artykuły sa o tych dalekowschodnich pawicach Saturniidae którym udało sie zaaklimatyzować w Europie południowej)
Jak uda mi sie je przeskanowac to postaram sie przesłać.

Pozdrawiam
Rafał

Rooibos Kalahari
05-02-2012, 10:04
Mógłbyś przesłać także mnie? A może polecisz mi jakieś lektury na ten temat, bo - nie wiem, może źle szukałem - ale nic nie znalazłem...
A w ogóle, to Wy wszyscy hodujecie tylko nocne motyle? Dlaczego?

Pozdrawiam - Rooibos.

42d3e78f26a4b20d412==