PDA

Zobacz pełną wersję : gromphadorhina portentosa



morda
21-01-2012, 02:02
Niedawno dostalem kilka karaczankow (2samce, samica). samiec i samica sa dorosle, drugi samiec jest troche mniejszy od poprzedniego i troche ciemniejszy.
1. po jakim czasem samica rodzi?
2. po czym poznac ze jest zapoldniona?
3. gdzie nosi ooteke? (na zewnatrz, w sobie)??
4. ile zwykle rodzi mlodych?

Krzysztof.W
21-01-2012, 03:41
Jak się nie myle , to chodzi ci o madagaskarskie karaczany.
Samica po zpłodnieniu najczęściej w nocy wystawia swoją ootekę (niezmiernie zadko to mozna zobaczyć), na zewnacz, po kilku godzinach chowa ją spowrotem do odwłoka,czasami sie zdaża że samica może stracić ootekę, ze zdenerwowania , lub gdy wystawi kokon za daleko.Ooteka jest biała , lub ,żółta, długa, podłużna cienkościenna widać w niej podłużne jajeczka ułożone w dwu-szeregu, jest ich około 50. Praktycznie to niewidać że samica jest w ciąży, niech cię nie zmyli to że jest pękata.Jak się nie myle bo nigdy tego niesprawdzałem , samica rodzi młode po około miesiącu , dwóch zależy od temperatury.



Cześć@_@

Krzysztof.W
21-01-2012, 03:43
Jak się nie myle , to chodzi ci o madagaskarskie karaczany.
Samica po zpłodnieniu najczęściej w nocy wystawia swoją ootekę (niezmiernie zadko to mozna zobaczyć), na zewnacz, po kilku godzinach chowa ją spowrotem do odwłoka,czasami sie zdaża że samica może stracić ootekę, ze zdenerwowania , lub gdy wystawi kokon za daleko.Ooteka jest biała , lub ,żółta, długa, podłużna cienkościenna widać w niej podłużne jajeczka ułożone w dwu-szeregu, jest ich około 50. Praktycznie to niewidać że samica jest w ciąży, niech cię nie zmyli to że jest pękata.Jak się nie myle bo nigdy tego niesprawdzałem , samica rodzi młode po około miesiącu , dwóch zależy od temperatury.



Cześć@_@

AGAM
21-01-2012, 04:09
Te na zdjęciu to na pewno portentosa?? Są jakieś inne ale podobne...

Krzysztof.W
22-01-2012, 03:59
No właśnie moje karaczany madagaskarskie to chyba mieszance, bo są i takie całe czarne, brązowe z paskami na odwłoku , czarne z paskami na odwłoku i rużne pośrednie, owszem są i takie normalne jasno brazowe, takie jakie powinny być prawdziwe madagaskarskie.

Cześć@_@

morda
22-01-2012, 07:34
a ile razy samica w ciagu swojego zycia rodzi?

Fryta
22-01-2012, 09:53
u madagaskarskich jest duza zmienność ubarwienia. Różnice bywają znaczne.

JoShi
23-10-2012, 07:49
> No właśnie moje karaczany madagaskarskie to chyba mieszance, bo
> są i takie całe czarne, brązowe z paskami na odwłoku , czarne z
> paskami na odwłoku i rużne pośrednie, owszem są i takie
> normalne jasno brazowe, takie jakie powinny być prawdziwe
> madagaskarskie.
A mieszance czego z czym, Twoim zdaniem ?

42d3e78f26a4b20d412==