PDA

Zobacz pełną wersję : co hodować?



xol
06-02-2012, 01:48
Mam terra 40x30x30 i nie wiem, co mogłabym w nim zahodować :) Poradźcie mi jakieś fajne owady, które byłyby efektowne, i miały ciekawe zachowania, fajnie jakby można było trzymać np. dwa różne gatunki w jednym terra? Macie jakieś pomysły? Ja jestem zupełnie niedoświadczona jeśli chodzi o owady...

Aha, jeszcze jedno, jak najlepiej ogrzać takie małe terra (żeby nie przesadzić:)) ?

Krzysztof.W
06-02-2012, 03:08
No myśle że jakieś karaczany, krocionogi, możesz chodować.

JadziaP
06-02-2012, 03:52
modliszka + krocionogi(duze)

kruszczyce (rozne gatunki)

karaczany (same w sobie BARDZO interesujace)

mantid
06-02-2012, 06:09
modliszki (a w zasadzie poza nielicznymi wyjątkami modliszkę)
wije (to nie owady ale też fajne)
karaczany
kruszczyce
i w sumie też patyczaki albo straszyki.

xol
06-02-2012, 09:42
Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)
Przejrzałam opisy gatunków i chyba zdecyduję się na straszyki... Karaczany już mam, a raczej miałam (krótko) bo spodobały się mojemu chłopakowi więc dostał je w prezencie (trzyma je u siebie w pracy i straszy ludzi :P)... Dla modliszki to chyba za duże terra, no i kolejna gęba do wykarmienia świerszczami - zbankrutuję. Taaa, straszyki będą :)
Można trzymać razem różne gatunki?

adampl
06-02-2012, 14:00
Xol, gratuluję dobrego wyboru! :)
Zasadniczo gatunki straszyków można trzymać w jednym terrarium, ale muszą wymagać one zbliżonych warunków (temp., wilgotność, wystrój terra). Nie zaleca się łączenia owadów z rodziaju Eurycantha z innymi gatunkami. Nie trzymaj tez dorosłych Sipylodea sipylus z młodymi Ramulus sp. w małym i dusznym terra - młode mogą paść, wiem z doświadczenia).

Tak czy inaczej - straszyki są doskonałe do hodowli! :)

xol
06-02-2012, 14:44
Super :)
No to byle do pierwszego, a wtedy ruszam na zakupy! Będę się pewnie jeszcze pytać o różne rzeczy, na razie wkuwam na pamięć opisy :)
Dzięki :)

Jaca
06-02-2012, 16:46
Do opisów gatunków staraj się podchodzić z dystansem, szczególnie do tych bardziej rozbudowanych, bo wiele jest w nich po prostu specyficznych doświadczeń piszącego je hodowcy, co nie zawsze sprawdzi się u kogoś innego. ;) Poza tym taka ilość tekstu trochę komplikuje całą sprawę hodowli tych wspaniałych owadów, która to hodowla tak na prawdę jest bardzo prosta. Kluczem jest tu zwykle tylko: odpowiedni pokarm, nie dopuszczanie do odwodnień organizmu owadów oraz odpowiedni wystrój terra, dla zapewnienia optymalnych warunków na przejście linienia. Czasami przy bardziej wymagających gatunkach dochodzi: odpowiednia temperatura i wilgotność.

xol
07-02-2012, 06:52
A jak podawać wodę? Będą umiały pić z miseczki?
No i jaki wystrój terra? Wiem że powinno być dużo gałęzi, czy coś jeszcze powinnam wiedzieć? Czy ew. sztuczne liście (dla ozdoby) to dobry pomysł? Czy raczej posadzić im coś co mogą sobie podjadać (trzykrotka?)? Karmić mogę liśćmi drzew owocowych i truskawek (z ogrodu), ale to dopiero latem, a teraz czym najlepiej?
Czy podłoże i gałęzie trzeba najpierw wyprażyć?
Czy jest jakaś zalecana proporcja płci?
To na razie tyle, jeszcze na pewno coś mi przyjdzie do głowy :)
Dzięki za odpowiedzi.

eggmen
07-02-2012, 07:14
wystarczy ze raz dziennie spryskasz terrarium wodą.
Najlepszy wystroj to kilka gałązek, mozesz dac sztuczne rosliny.
Poszukaj w lasach jezyny zimozielonej, jest to najlepszy pokarm jaki mozesz znalezc dla straszyków zimą.
Jak mozesz rozpoznac płec to wez wiecej samic niz samców

janusz
07-02-2012, 12:12
polecam karaczany jjexotica.prv.pl

42d3e78f26a4b20d412==