PDA

Zobacz pełną wersję : Świerszcze ... czy mogą być razem ?



PaWeL^
13-03-2012, 09:37
Cześć
Kupiłem dzisiaj świerszcze i w jednym opakowaniu były 2 gatunki świerszczy ! chyba domowe i śródziemnomorskie, czy mogą być razem, albo będą się wzajemnie zjadać ??????

pozdro

Krychol
13-03-2012, 10:42
Mogą byc razem, ale w odpowiedniej wielkości pomieszczeniu. W sumie to i tak mogą sie zjadać chyba ze zapewnisz odpowiednia ilosc pokarmu, np. karmy dla rybek lub skruszonych chrupek dla psa. Ale u mnie i tak kilka zawsze ginie z powodu kanibalizmu! Pozdrowionka.

PaWeL^
13-03-2012, 11:22
czesc !

wszystko jest ok mają codzienie świeże jedzonko i odpowiednią dużą powieżchnie !

pozdro

Robal
13-03-2012, 11:55
Chodujesz świerszczy jako owady karmowe czy dla przyjemności?

PaWeL^
13-03-2012, 12:29
nie hoduje kupuje w sklepie dla mojego geka :)))))

pozdro

Hari
13-03-2012, 13:39
Wszystkie sa dorosle czy podobnejj wielkosci? Ja bym radzil rozdzielic, no chyba ,ze chcesz miec, ładne zdrowe, dobrze odzywione TYLKO swierszcze srodziemnomorskie :>
Pomijajac fakt, ze te gatunki roznią sie wielkoscia, to srodziemnomorskie z charakteru są bardziej agresywne sprobuj np. takiego samczyka doroslego zlapac w reke, to odrazu mu zuwaczki chodzą. ;) Jesli chcesz je miec tylko jako pokarm i trzymac razem np. przez tydzien, to w porządku, ale jesli mają razem żyć to lepiej rozdzielic. Pewnie, ze wieksza ilosc pozywienia i kryjówek zmniejszy ilosc wzajemnych atakow, ale na dluzszą mete... nie ma co sie oszukiwac :))
Troche dramatycznie to wyszło, ale coz...
Pozdrawiam.

42d3e78f26a4b20d412==