PDA

Zobacz pełną wersję : Hodowla świerszczy :)



PaWeL^
16-03-2012, 09:34
Cześć

Chcialem założyć sobie hodowle świerszczy karmowych w domu, ale moi rodzicie się boją że mi jakieś uciekną i będzie plaga w domu. Ale mam duży ogródek i się zastanawiam, czy jeżeli bym sobie coś zrobil (jakiś pojemnik) czy one by w nim przeżyły i czy by się rozmnażaly (na podwórku) ? Czy nie będą miały za zimno ? i Czy ten pojemnik mógłby być z płyt meblowych a z przodu szyba (np. blaty takie jak z mebli kuchenych) ?

pozdro !

Krychol
16-03-2012, 14:52
Cze! Moim zdaniem jeszcze jest zbyt zimno, aby świerszcze sie rozmnażały w takich ogrodowych warunkach. Ale za to w lecie jak najbardziej. Ale swoją drogą to najlepiej by było jakbys je trzymał w domu albo garażu, piwnicy, itp. Jak dobrze zabezpieczysz terra to nie mają prawa się wydostać!!! Pozdro

PaWeL^
17-03-2012, 04:50
czesc !!

narazie świerszcze mam w akwarium o wymiarach 31/17/25 dl/szer/wys i dzisiaj patrze i samica składa jajka !! i mam pytanko ile jednorazowo samica składa jaj ?? do czego mam przełożyć pojemnik z torefm (chcialem w plastikowwj butelce 5l odciąć górę i je tam włożyć, ale czym to przykryć żeby nie uciekły, oprocz metalowej siatki ??)

pozdro

Huhros
18-03-2012, 01:25
kiedyś wrzuciłem samice bananowca ptasznikowi a ona złożyła u niego jaja ;)- było tego gdzieś z 50 (takie małe, białe) po jakis 10 dniach zaczęly rodzić sie młode (wszystkie na raz- super plaga)

42d3e78f26a4b20d412==