PDA

Zobacz pełną wersję : Do hodowców krocionogów



Maikardaaion
03-05-2012, 04:30
Witam!
Będąc od niedawna szcześliwym posiadaczem pary tych cudownych zwierząt (dorosłe Archispirostreptus gigas) mam kilka pytań.
Otóż główne pytanie to: czym karmicie swoje krocionogi??? Czytajac i buszujac w sieci dowiedzialem sie, ze jedzą owoce i liscie drzew; już odrobine rozkladajace sie. Karmie swoje robaczki bananami, jabuszkami, liscmi jezyn, platkami kukurydzianymi oraz rozmoknietym jedzeniem dla psow w kostkach. Podloze jest mieszanka tzw. torfu kokosowego z lismi bukowymi i debowymi oraz kawalkami pruchna bialego roslin lisciastych, wedle zalecen wielu stron internetowych zamiescilem w terra kamien wapienny. Moje obawy są następujące... czy wije to takie niejadki czy cos przeoczylem??? Zauwazylem, ze nadskubuja jedynie jedzenie z powierzchni, majac nadzieje, ze pozywiaja sie pod ziemia, jestem troche zakłopotany.
Drugie pytanie dotyczy wilgotnosci powietrza, jaka powinna byc? (u mnie jest dosyc wysoka 80-90%)
No i rzecz chyba ostania... bylem swiadkiem, kilkukrotnie, kopulacji mojej parki...jezeli warunki beda odpowiednie (jakie?) to po jakim czasie moge sie spodziewać zlożenia jaj, a po jakim wylęgu maluchów?

Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Wiem doskonale, ze krocionogi to nie są owady ale nie ma odpowiedniego forum wiec umieszczam posta tutaj :)

Foxtrott
03-05-2012, 05:00
mam 2 gatunki i karmię sałatą, jabłkiem, czasem bananem i zauważyłem, że uwielbiają pomidory toteż często im podaję to ważywko.
u mnie też jedzą z powierzchni bo tylko tak im podaję, nie zagrzebuję togo nigdzie.
trzymam na mieszance ziemi kwiatowej i torfu w temp ok. 25st.C
wilgotność mam taką no... na oko, ale myślę, że w granicach 75-80%

Arrow
03-05-2012, 07:16
poszukaj a znajdziesz posty z odpowiedzia na Twoje pytania WYSZUKIWARKA NA FORUM

Padre218
03-05-2012, 08:17
cze.
ja tez trzymam gigasy jak ty i tez dorosla parke :)
swoim kocionoga daje jeszcze pokarm platkowany dla rybek,pieczarki(oczywiscie surowe :)) a co do pomidorow to moje przepadaja za nimi.
co do warunkow to tak jak napisal Foxtrott.
moje podloze sklada sie z torfu zmieszanego z liscimi debu,buku i pruchnicy, i czekam az pokaza sie mlode krocionogi.
pozdrawiam Padre

mantid
03-05-2012, 12:22
chyba wszystko juz zostało powiedziane......

troche informacji znajdziesz tutaj w na stronie w naszym opisie.

pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==