PDA

Zobacz pełną wersję : Identyfikacja gąsianicy-do specjalistów



DJP
03-05-2012, 12:10
Znalazłem na jeziorem gąsienice i ze swoim zwyczajem zabrałem ją do domu. Problem polega nna tym że znalazłem ją na trawie i nie wiem czym sie żywi. Daje jej kilka rodzajów liści może coś zje. Gącienica ta jest bardzo "włochata" czarna ale na brzegach jest ruda. Za identyfikacje i podanie jej pokarmu będe bardzo wdzęczny.

Double
03-05-2012, 12:42
jesli jest BARDZO wlochata, to byc moze jest gasienica niedźwiedziówki nożówki (cala czarna, po bokach ruda). jest to ćma, ktora po przeistoczeniu się ma przednie skrzydla biale w duze brazowe plamy, a tylnie pomaranczowe w niebieskoszare plamy z czarna obwodką. jest to spory owad, rozp. skrzydel okolo 6-7 cm. lata sobie po terenach uprawnych i ogolnie nizinach. niewiem co je, ale powinno byc gdzies w necie.
do uslug :D

Foxtrott
04-05-2012, 00:51
tesh sądzę, że to niedźwiedziówka bo teraz ich dość dużo jest.
postaram się dowiedzieć co je.

PAwcIO
04-05-2012, 01:16
Jeśli to Arctia caja, tak ajk piszecie to nie ma problemu z karmieniam. Gąsienica je wiele gatunków roślin, ja polecam liście pokrzywy, babki, łopianu, kapusty, szczawiu i wiele in. Tylko sprawdz czy to na pewno ten gatunek: http://www.funet.fi/pub/sci/bio/life/insecta/lepidoptera/ditrysia/noctuoidea/arctiidae/arctiinae/arctia/caja-3l.jpg

DJP
04-05-2012, 04:50
Napewno jest arctia caja. Bardzo dziękuje.

Foxtrott
04-05-2012, 10:02
moja koleżanka karmiła babką i mleczem.

42d3e78f26a4b20d412==