PDA

Zobacz pełną wersję : pasikoniki



Mc.Luka
22-05-2012, 11:35
mam pytanko, a mianowicie jak w temacie dotyczące pasikoników tych naszych krajowych, zielonych, dużych, z długim pokładełkiem i często gryzących jak się je nieodpowiednio chwyci- chodzi mi o tym czym one się żywią i jak duże pomieszczenie należy im zapewnić oraz jakie rozmiary maxymalnie osiągają i jaki gatunek, który występuje u nas jest największy?
dzięki z góry za odp.

Gacek
22-05-2012, 12:25
wiec tak te pasikoniki osiagaja rozmiary ok 4 cm tylko ze do tego dochodza długie noogi skrzydła i pokładełko i konik odrazu wydaje sie byc wiekszy.Ja trzymałem kiedys w butelkach na balkonie nalezy trzymac je pojedynczo bo najnormalniej sie zjadaja, karmiłem je wszystkim co zielone: ogórki trawa itp. Niestety nie ciagna zbyt długo w niewoli u mnie najdłuzej wytrzymał 4 dni mysle ze zdychaja z braku promieni UV.Ja łapie ich tyle aby skarmiac na bierzaco.

Artur
22-05-2012, 12:29
nie tyle brak promieni ale one sa raczej miesozerne, trzymalem je ze zwyklymi konikami ponymi to normalnie widzialem jak taki pasikonik zaatakowal konika i go zjadl, moim zdaniem brakowalo mu zarla.

Krzysztof.W
22-05-2012, 14:57
Pasikoniki zielone są wszystkożerne, tak jak świerszcze.

Fryta
22-05-2012, 15:05
1. Pasikonik zielony (Tettigonia viridissima). Wystepuje w Europie, Azji i północnej Afryce. Osiąga do 40mm długości (do 60mm z pokrywami). Pokładełko samicy do 30mm. Do czasu gdy jest upalnie trzyma sie niskich roślin. Wraz ze spadkiem temperatury przenosi sie coraz wyżej (nawet na drzewa). Odzywia sie pokarmem mieszanym (zwierzecym i roslinnym).
2, Pasikonik śpiewający (T. cantaris) - podobny tryb życia.

Dane na podstawie "Owady" Henryk Sandner

PAwcIO
25-05-2012, 06:18
Ja je kieduś hodowałem, one bardzo lubią mszyce z gałązek wcinać, natomiast co do pokarmu roślinnego to bardzo niechętnie go u mnie jadły, zdecydowanie wolą mięsko:). Te to dopiero dają czadu wieczorem, świerszcze to przy nich wysiadają...

Jakubik
31-05-2012, 15:09
Co wysiadują? :)))))

42d3e78f26a4b20d412==