PDA

Zobacz pełną wersję : Imago samicy S. gastrica



Jaca
04-06-2012, 05:01
Dałem modliszce małą ropuszkę. Przyglądała jej się przez kilkanaście minut i w końcu się skusiła... Nie wiem dlaczego, ale patrząc jak ją zajada (czerwona krew, odpychanie się ropuszki łapkami) miałem lekkie wyrzuty sumienia - to pewnie kwestia przyzwyczajenia, uśmiercanie owadów (często większych od tej ropuszki) od lat już mnie wcale nie rusza :-)

Druga sprawa: Modliszka jako nimfa zaspokajałas wój apetyt po zjedzeniu 3 dorosłych koników polnych, natomiast jako imago zjadła jednego dnia ćmę, ropuszkę i 4 dorosłe koniki polne, a nadal odwłok nie był pękaty.

mantid
04-06-2012, 07:08
Dorosłe samice Sphodromantis spokojnie pochłaniają mysiego noworodka

Nasze dorosłe samice Tamolanica tamolana i Plistospilota guineensis zjadaja po 3-4 dorosłe samice szarańczy i generalnie nie wyglądają na bardzo najedzone.

Looo
04-06-2012, 13:25
Jaca-sadysto jeden-ropuszki sa pod ochrona!!! Hoduj sobie myszki!!!

Ale powaznie, daj zyc ropuszkom, Bufo asfaltica to i tak zbyt popularny gatunek;(

Jaca
04-06-2012, 14:06
wiem, wiem, myślałem nawet o skasowaniu całego wątku, w końcu chodzi tu o gatunek prawnie chroniony, ale jakby to wyglądało - admin kasujący własne tematy ;-))

już będę grzeczny

Korgan
05-06-2012, 11:40
Do tego mialeś okazje sie pochwalić ze jesteś operatorem :P

Jaca
05-06-2012, 11:56
Tak, nie powinno to moim zdaniem być tajmnicą. W razie czego wiesz do kogo kierować jakieś własne pretensje...

Jaca
10-06-2012, 09:07
Wczoraj dałem samicy dorosłego patyczaka indyjskiego (około 7 cm długości), a dzisiaj imago patyczaka wietnamskiego (około 12 cm długości). Modliszka rozpoczynała posiłek od strony głowy, a wszystko przypominało trochę konsumowanie przez człowieka bagietki ;) Modliszka była trochę zdziwiona tym, że "coś" się porusza wokół niej w trakcie konsumpcji wietnama - rozglądała się. Po prostu patyczak, pomimo że bez głowy próbował nawiać, a kto widział na własne oczy wietnama ten wie, że szczególnie jego długie odnóża są praktycznie nie do opanowania przez modliszkę tej wielkości, co dorosła samica gastrica.

Zauważyłem, że spożywane prze modliszki owady gubią pośpiesznie jaja - robił tak zarówno patyczak wietnamski jak i podawane modliszkom ćmy (pełno w pojermnikach z modliszkami malutkich larw miernikowców).

42d3e78f26a4b20d412==