PDA

Zobacz pełną wersję : ROZTOCZA-jak ich uniknąć?????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Kumpel 23
17-07-2012, 08:02
Mam problem!hoduje swierszcze i co jeden cykl musze czyścić całkowicie akwarium bo pełno mi sie lęgnie roztoczy:(wiem że lęgna sie w głownej mierze przez produkty mączne!niechce mi sie co miesiąc czyścić akwarium tracąc jednocześnie świerszcze i jaja.....kto ma jakiś pomysl na mój problem....z góry dzieki:)

Hari
17-07-2012, 08:11
A co jeszcze hodujesz oprocz swierszczy? Uwazaj zeby Ci nie zainfekowaly innych terrariow. Moja rada jest taka: Niestety bedziesz musial sie pozbyc tej calej populacji i wszystko b. dokladnie wyczyscic i umyc. Swierszcze trzymaj na sucho (tylko w poidelku jest woda). To sprawi, ze nie bedziesz mial ani grzybów, ani roztoczy. Kiedys mialem rostocza u karaczanow, bo im bułka naszla wilgocią i nie wyjąlem jej na czas :/

Kumpel 23
17-07-2012, 08:31
Mam4-dorosłe Cambridgei,Bohemei po 6,Alboilosa dorosłą,gigas dorosłą,3samice Vagans po 9...mam jeszcze membraceane i dwa skorpiony...nie dużo ale zawsze coś:)acha i w drugim pokoju moja matka sie kręci;)co do Twojej rady to powiem Ci że sie nie da tak łatwo tego ominąć:(w akwarium panuje temp.ok.30-35st.część ziemi w akwa musi byż mokra by świerszcze mogły składać jaja.Tak wiec przy pozostawionym pokarmie i wilgotności jaka sie utrzymuje to o roztocza nie tródno:(mam swierszcze domowe a one muszą mieć mokro....co innego śródziemnomorskie,one preferuja susze.Jak masz inny pomysł to bede wdzieczny ale dzieki choć za to:)

Hari
17-07-2012, 08:40
Ale naprawde nie muszą miec mokro. Domowe tez nie. Mozesz je spryskac czasem jak chcesz, ale nie muszą byc na wilgotnym podlozu! Ja teraz czesc swierszczy tylko na samych wylaczankach trzymam (domowe takze), bo juz samo terraium ozdobne mi nie wystarcza do wyzywienia moich podopiecznych. Do rozmnazania wilgotny torf w miseczce. Skladają tam jajka i wyjmuje po paru dniach do inkubatora (czyt. pojemnik na zywnosc polozony na akwarium, zeby bylo cieplej). To wszystko.

Jaca
17-07-2012, 10:11
a spryskiwać też nie trzeba, wystarczy podawać mokre żarcie (liście, owoce, kawałki warzyw).

Arrow
17-07-2012, 15:04
tyle razy sie wlkowal hodowle swierszcza, zeby nie robic jej na torfie rozlozonym w calym terra ale nic, wszytsko poszlo w las .....przejzyj sobie forum dokladnie a znajdziesz odpowiedzi...

jak uniknac zrezygnowac ztego typu hodowli ....

sowja dorga Walter opisywal sposob na orstocza, trzeba wziasc mala buteleczke, do wnetrza wlozyc martwego swierszcza, i w przykryciu butelki zrobic maly otwor , roztocza sobei wejda a nie wyjad, aha od wewnatrz posmarowac czyms lepiacym :)

42d3e78f26a4b20d412==