PDA

Zobacz pełną wersję : Oświetlenie w terra



Grzechoo
17-07-2012, 16:44
witam kombinuje z oswietleniem w terra dla modlichy. myslalem nad wstawieniem zarowki halogenowej (mala i poreczna) ale boje sie ze spali mi rosliny

Szymon_czarodziej
19-07-2012, 01:30
I dobrze, ze sie martwisz o rosliny. W zależności jakie terrarium jest duże i jakiego swiatła potrzebujesz powinienes wstawic albo zarówkę albo świetlówkę. Jezeli terrarium ma być tylko ogrzewane, światło sie za bardzo nie liczy, proponuje żarówkę. Nie beziesz mógł jednak wtedy posadzić roślin żywych w terrarium, gdyż te zazwyczaj potrzebują pełnego spektrum światła białego. DLatego, jeżeli chcesz żywe roślinki, wstaw swietlówkę. Jest to jednak troche droższa impreza, gdyż gotowa oprawa kosztuje coś 45 zł, a sama swietlówka odpowiednia do wzrostu roślin jakieś 25 zł. Mniemam, że dla modliszki światło dzienne też jest potrzebne.
Przyjąłek, ze chcesz jako oświetlenie zastosować tylko żarówkę, albo świetlówkę. Możesz oczywiście połączyć obie, wtedy bedzie bardziej uniwersalnie :)

Anolis.
05-08-2012, 03:08
Ja tam mam 1 żywą roślinke!! Bluszcz TRARDY I Żarówkę grzejącą 40 W jest ok. 20-30cm od terra i grzeje terra do 26-28 stopni i roślinka mi nie gnije ani nic !! Stoi ok. 1-1.5 od okna (może dlatego :) )

42d3e78f26a4b20d412==