PDA

Zobacz pełną wersję : Dorosłe Oryctesy



Predator
29-07-2012, 08:41
W jednym z postów, pytałem co dawać do żarcia imagines Oryctes Nasicornis. Dowiedziałem się że banany (thx PAwcIO). Teraz z kolei zapytuje się jak powinna wyglądac taka hodowla (temp., oświetlenie, podłoże, wymiary, wystruj, akcesoria).

Pozdrawiam
Predator

Predator
30-07-2012, 10:47
Czy nikt mi nie pomoże?!

Arrow
30-07-2012, 13:01
witam,
pomoze pomoze ale myslalem ze do tego czasu znajdziesz strone na ktorej masz wszystko opisane ;)
http://insecthod.webpark.pl/ opisy odnosza sie do innych gatunkow ale uzyskasz odpowiedz na pewne pytanie ...


sadze ze gruba warstwa podloza jakies 10-20 cm(torf + piasek +prochno debowe lub bukowe + liscie debowe bukowe zeszloroczne, butwiejace)

tem. 24-30 st. C, pozywienie miekkie owoce dal imago, oraz podloze +owoce + miesko dla larw, nie wiem jak jest z kanibalizmem u nich ale skoro trzymasz razem to pewnie nie wystepuje ...

podloze powinno byc stale wilgotne

wymiary terra dosc duze mysle ze dla pary jakies 60x40x50h(20 cm odpada na podloze), jako dekoracje konary debu, buku, moze byc torche mchu, miseczka z woda i owocami

ogrzewac mozesz ornie kablem lub zarowka, moze ktos Ci jeszcze uzpelni te informacje

ps. nie masz wiecej tych larw ??

PAwcIO
31-07-2012, 05:31
Predotor uważaj bo mi kiedyś z 20 larw zostały 2. Pozażerały się głupie pindy;). Najbardzej się zażerają jak mają za sucho w podłożu...Oświetlenie nie jest zupełnie potrzebne larwom, natomiast imago świetnie wyglądają w ładnie użądzonym terrarium ale też obędą się bez światła. Imago nie są kanibalami, ale samce uprawiają często mordobicie:)

pol
01-08-2012, 03:22
pytanko: skad macie te chrzaszcze?

42d3e78f26a4b20d412==