PDA

Zobacz pełną wersję : Ki diabeł???



Choopie
31-07-2012, 09:36
Znalazłem dzisiaj w domu coś dziwnego.
Ogóolnie żyjąc w Polsce jestem przyzwyczajony do owadów, które nie przekraczają dwóch/trzech centymetrów (jeśli przekraczają, uciekam, albo się budzę) - a tu patrzę, na ścianie bydle razem z czułkami prawie 10 cm.

Wyglądało jak duży świerszcz, zielone, tułów ok 3 cm, dodatkowo zakończony ponad dwucentymetrowym groźnym szpicem. Poprzecznie, wyraźnie segmentowany (tułów nie szpic), u nasady szpica na grzbiecie 2 miniaturowe, kolce - ok 1,5 mm każdy, ustawione na boki. Duże skrzydła, złożone pionowo nad tułowiem, zielone. Łeb nieco ciemniejszej barwy, z wyraźnymi oczami i dwoma mniejszymi czułkami, którymi toto badało położe.

6 nóg, od spodniej strony pokryte kolcami, dwie przednie pary mniejsze, tylna jak to u świerszcza większa. Zakończone pazurzasto :)
Na grzbiecie pręga wzdłużna koloru suchej trawy. Czułki długie na dobre 4 - 5 cm, barwy brązowej.

Podchodzi mi to pod jakiegoś szarańczaka, ale nie jestem pewien czy takie bydle żyje w Polsce. Czy ktoś jest w stanie z tego opisu powiedzieć mi co to jest?

Pozdrawiam
Choopie

pawelus
31-07-2012, 10:02
hehe, pasikonik zielony
Pozdrawiam,
Paweł.

Choopie
31-07-2012, 10:13
Rzeczywiście :)

Znalazłem zdjęcie:

http://www.mos.gov.pl/1materialy_informacyjne/archiwum/milusinscy/o_pasiko.html

No i się dowiedziałem dodatkowo, że to bydlę gryzie... Żegnajcie spokojne noce...
Btw - czego on tu szuka? chce tu zostać na zimę? Może to zjada muchy, albo pająki? jak tak, to spox, ma u mnie robotę :D

Dzięki i pozdrawiam
Choopie

PAwcIO
31-07-2012, 12:58
Ten szpikulec to pokładełko, samica składa tym jajeczka do ziemii. Pewno szukała papu albo miejsca na złożenie jaj u Ciebie w pokoju;)

PULSAR
01-08-2012, 07:48
Nigdy w zyciu pasikonika nie widziales? Hmmm... :))))))

Hari
01-08-2012, 10:13
Moze i gryzie, ale jak takiego do świerszczy sródziemnomorskich wrzucilem, zeby sobie pomieszkał, to juz na drugi dzień "wyparował" :] więc cienki bolek z niego...

JakubikF
01-08-2012, 12:22
Ale jaki opis zrobił świetny Choopie :). Aż się można przestraszyć ;)

42d3e78f26a4b20d412==