PDA

Zobacz pełną wersję : Latające świerszcze - ciekawostka ???



amarc
11-09-2012, 03:46
W różnorakich opisach na temat najzwyklejszych świerszczy domowych (które hoduję na pokarm) nie spotkałem się z informacją, żeby owe latały. Jednak prawie dałbym sobie głowę uciąć, że raz, podczas konserwacji świerszczarium, gdy parę dorodnych dorosłych sztuk mi po prostu wyskoczyło ze środka, jeden z nich odleciał (samica, czyli powinno być jedna), okrążył pół salonu i wylądował na podłodze.
Czy komuś z Was świerszcze też latały ???

chmielu89
11-09-2012, 05:28
swierszcze owszem latają ale nigdzie o tym niepiszą bo wydaje mi sie ze jest to oczywiste :D

ReBBy
11-09-2012, 11:15
Latają głównie świerszczae domowe żyjące również w Polsce.

Hari
11-09-2012, 13:31
Oczywiscie ze latają. Zetknął sie z tym chyba kazdy, komu luzem jakies swierszcze biegają po mieszkniu.

Alerik
23-09-2012, 05:38
Ciekawostka- Wiecie, że ostatnio latającego skorka widziano ok. 50 lat temu?

amarc
26-09-2012, 04:59
Kaczka domowa jest ptakiem, ma skrzydła, a nie lata. Czy to jest takie oczywiste ?
Świerszcze polne są owadami, mają skrzydła, a nie latają (nie licząc ich lotu szybowego po podskoku). Czy to takie oczywiste ?

Świerszcze z mojej hodowli nie raz wydostawały mi się na zewnątrz świerszczarium (o zgrozo, jednego nawet wczoraj dorwałem, chyba musiałem nie zauważyć, jak mi czmychnął przedwczoraj i pałętał się po domu), ale nigdy nie widziałem, żeby sobie swobodnie latały. Jedynie ociężale, bliżej lub dalej, skakały. A jako że w opisach nic na ten temat nie znalazłem, dlatego z ciekawości zadałem pytanie, czy komuś z Was one latały, czy tylko mi się to przytrafiło.

Jak mówi stare powiedzenie, nie ma głupich pytań, zdarzają się najwyżej...

Ale i tak dzięki wszystkim za odpowiedzi.

apper
05-10-2012, 07:02
Mozesz uaktualnic dane. Latajacego skorka widzialem w zeszlym roku.

Alerik
06-10-2012, 08:34
hmmmmmmmmm... Ostatnio słyszałem to o skorkach w TV. Widocznie każdy kto widział latającego skorka nie zgłasza się gdzieśtam by to zapisali:)))))))))).

42d3e78f26a4b20d412==