PDA

Zobacz pełną wersję : Periplaneta americana



Chester86
25-09-2012, 08:15
chciłabym jak nawiecej sie dowiedziec o chodowli i ogolnie o tym robalu, najlepiej jakies linki. wiem ze sie łatwo rozmnaza i ze mozna miec plage w dumou itd Ale chce go chodowac bo jest hardcorowy zrezsta umim temu zapobiec. czy to ten wałsnei gatunke jest w blokach i piwneicach? jessli tak to chyba ma minmalne wymagania nietrzebna chyba kabla grzewczego, codziennego spryskiwania itd itd

PAwcIO
25-09-2012, 08:58
Tak to on występuje w wilgotnych piwnicach itp. Został zawleczony z Ameryki i świetnie się u nas zaaklimatyzował. Wypiera podobno naszego Blatta orientalis...Oba są wszystkożerne i b.łatwe w hodowli. Nie trzeba kabla grzewczego, codziennego spryskiwania itd.:)

Chester86
25-09-2012, 09:04
no i chiał bym wiedziec o podłuzo wiecej, o tym czy wogóle mam niespryskiwac? ile zyja? a wogóle to gdzie mozan kupis taka metalowa siateczke na gore terarium?
czy mozan oswietlac te karaczany? jak składaja jaka?

Krzysztof.W
25-09-2012, 09:06
Nie, ten gatynek karalucha u nas na szczęście nie występuje na wolności :P , u nas w domach występują karaczany wschodnie i tak zwane francuzy ( małe ).
no i szereg mniej znanych karaczanów leśnych.

Takowe hoduję :P

Chester86
25-09-2012, 09:13
hmmm a moze zna ktos strone z opisami tych co wsytepuja o nas? jakies nazy akonkretne albo fotografie...czy ten amerykański jest łatwo dostepny?

PAwcIO
25-09-2012, 17:16
Krzysztof.W Przybyszka amerykańska występuje u nas i to bardzo licznie w miejscach pojawu. Gatunek został zawleczony o czym pisałem wcześniej. Mogę Ci nałapać ich całe pudło z piwnicy w naszej uczelni..;)

42d3e78f26a4b20d412==