PDA

Zobacz pełną wersję : Obgryzione skrzydła



profesorek11
09-11-2012, 12:18
Czemu moje karaczany (brazylijskie, blaberus giganteus) mają najprawdopodobniej poobgryzane końcówki skrzydeł?? Głodne chyba niesą bo zawsze mają sałate i płatki owsiane i jedzą to. I jeszcze druga sprawa. Czy można się jakoś pozbyć z ich terrarium małych białych robaków?! Jest ich pełno!!!! Zwłaszcza pod pojemniekiem z mokrym pokarmem. Karaczanom chyba nieszkodzą ale brzydko to wygląda.

Krzysztof.W
09-11-2012, 12:26
Prawdopodobnie twojim karaczanom brakuje białka zwierzęcego, i tego objawem jest właśnie obgryzanie sobie nawzajem skrzydeł. Dobrym źrudłem tego białka jest oczywiście mięso i sucha mięsna karma dla zwierząt.
No i jeszcze jedno, starym osobnikom skrzydlatych karaczanów samoistnie strzępią się końcówki skrzydeł, oczywiście ze straśości.

Pozdro.

Hari
09-11-2012, 14:45
a te biale robaczki to pewnie roztocza. Najlepiej przesusz przez pare dni wszystko w terrarium, albo w ogole wymien, jezeli chce Ci sie bawic.

Mimi.
18-11-2012, 09:27
Te biale robacki to pewnie larwy octówek, u moich karaczanów jest ich multum, pojawiaj się gdy owoce sobie dlużej polezą. NIewiem czy nie wystarczy przesuszyć torf.

Tobasz
20-11-2012, 08:57
nie nie wystarczy (wiem bo miałem z nimi problem)

42d3e78f26a4b20d412==