PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmnozenie madagaskarskich



ademar
18-11-2012, 14:49
Maja wode, maja, salate zielenine, mieso, szynke, psia karme, wilgotne podloze, lecz nie zawsze, nie grzeje ale jest cieplo mam 2 samce i jedna samice i nie moge rozmnozyc :/

JAK ROZMNOZYC KARACZANY MADAGASKARSKIE !!!!!!!! ????????

AGAM
18-11-2012, 15:19
u mnie się jakoś same mnoża.... zaczynałem od parki teraz mam już grupke rozpłodową i sporo małych.... mają dojść kryjówek??? Może po prostu musisz jeszcze zaczekać.

Dark Raptor
19-11-2012, 00:11
Najlepiej poczekaj. Miałem na początku 6 samic i jakieś 8 samców. Przez prawie pięć miesięcy nie chciały się rozmnażać (np. samice gubiły ooteki, które gniły). Gdy przeniosłem je do dużego terra, udostępniłem dużo kryjówek udało mi się uzyskać oczekiwany efekt. W tej chwili mam ok. 100 młodych. Czytałem, że przy starcie hodowli warto mieć większą ilość karaczanów, bo zwiększa się efektywność rozrodu (ma to mieć związek z ich złożoną strukturą socjalną).

PS.
...ale nadal nie mogę rozmnożyć karaczana Blaberus.

mrowa
20-11-2012, 02:33
Ja pwoem tyle: Cierpliwości

morda
20-11-2012, 14:15
Zgadza się. Moja nosiła ciążę dość długo. Raz jeden wystwaiła ooteke na powietrze a tak to zwykle miała ją w sobie. Efekt = około 25 młodych. Niestety wszystko padło z powody infekcji roztoczy (przeszły z dorosłych).

ademar
22-11-2012, 10:40
Dzieki, za wszystkie odpowiedzi. chyba bede musial pare dokupic i znalesc im wieksze lokum.

JoShi
28-12-2012, 07:09
Ja swoje hodowalam dlugo, bo kupilam podrostki... Potem obserwowalam bojki i zaloty. Widzialam nawet samice wietrzaca kokon. I ciagle nie bylo mlodych, tylko jak przyszlo do sprzatania terra to okazalo sie ze w podlozu siedzi kilka setek mlodych o rozmiarach swiadczacych, ze maja juz ponad miesiac... Przelozylam je do osobnego (szczelniejszego) terra. Od tamtego czasu przekladam jeszcze ok 20 sztuk dziennie (ciagle skads wylaza :) ). A dzis na cieplej sciance zobaczylam ponad 50 szt grzejacych brzuszki... Jednym slowem, cierpliwosci...

42d3e78f26a4b20d412==