PDA

Zobacz pełną wersję : swierszcze



malek
23-12-2012, 07:05
czesc

mam swierszcze nie wiem jaki to gatunek nazwa polska ma cos wspulnego z jaskinią
mam 3 sztuki mają od 7 mm do około 1 cm odwłok napakowany, czułka okolo 5cm, najdłuzsze odnoza około 3-4 cm, barwy są szarej z ciemniejszymi plamkami, spod ciała kremowy, głowa podłużna, z przodu płaska, odnoza regularnie nakrapiane, są raczej spokojne, ale jak sie wystraszą potrafią bardzo wysoko skakać i są szybkie,

mam prawdopodobnie 2 samce i 1 samice - jest najmniejsza, ma małe jasne kremowe pokładeło

jezeli ktoś wie jaki to gatunek prosze napisać

dzieki
pozdro małek

Dark Raptor
24-12-2012, 01:01
Jeśli chodzi o proporcje nóg, aktywność i kolor to może być to śpieszek jaskiniowy.

Foto:
http://mim.man.poznan.pl/turystyka/zoo/ilustr/n030.jpg


Pozdrawiam!

malek
24-12-2012, 08:31
ok dzieki
to ten gatunek :))

ale czym je karmić?? znalazłem informacje ze jedzą padłe owady i inne zdechłe zwierzaki ale wogole nie chcą jeść takich rzeczy - dałem im zdechłego świerszcza domowego wczoraj i lezy cały

Dark Raptor
25-12-2012, 04:11
Miałem do czynienia tylko z gatunkiem Śpieszka szklarniowego (Tachycines asynamorus), jadł to co świerszcze. Nie wiem jak jest z jaskiniowymi, teoretycznie w tych warunkach jedyną materią organiczną nadającą się do jedzenia są ciała innych organizmów (trupy +kanibalizm). Poeksperymentuj jeszcze z roślinami.

Pozdrawiam!

42d3e78f26a4b20d412==