PDA

Zobacz pełną wersję : dobra...seria pytań o karaczanach



tomash_k
18-02-2013, 06:35
przymierzam sie do hodowli karaczanów i w zwiazku z tym mam parę pytań...
1)czy można trzymać w jednym terrarium(50/30/30) karaczany zielone i ergaula capucina i w jakich ilościach??
2)czy te gatunki umieją wspinać się po szybach??
3)czy ktoś hodował z was karaczany ergaula capucina lub zna kogos kto je hodowal?? jesli tak to prosze neich sie tu wpisze lub skontaktuje sie ze mną przez gg lub maila

Predator
18-02-2013, 11:20
Taka ciekawostka - to 2000 post w tym dziale, gratulacje tomash_k :D :D

tomash_k
18-02-2013, 11:23
Naprawde?? :D hurrey A gdzie szampan?? ....dobra...zrobilem to naprawde nieświadomie ale może jakąs nagrode za to przewidujecie :P ....

dobra, żartuje, ale mimo to prosze o odpowiadanie na moje pytania o karaczanach :)

Dark Raptor
18-02-2013, 22:48
Nie hoduję zielonych, ale to się zmieni już za ok. 2 tygodnie.
Jeśli chodzi o rozmiar to jest dobry dla kilkudziesięciu sztuk, po szybach się wspinają (i podobno latają).
Co do trzeciego niestety nie wiem.

Gacek
19-02-2013, 08:30
Dark Raptor karaczany zielone naprawde lataja ;] wiem z własnego doswiadczenia karaczany te bardzo dobrze lataja. Potrafia przeleciec cały pokoj bez zmiany wysokosci(tez sprawdzone) poza tym bardzo szybko biegaja.Imago przecisna sie nawet przez szczeline 1-2mm wiec musza byc trzymane w szczelnych pojemnikach.Poza tym młode sa bardzo małe i wystarczy najmniejsza szparka i spierdziela.Wiem z doswiadczenia ze ciezko dobrze uszczelnic terrarium szklane wiec polecam do tych karaczanow plastikowe pojemniki na zywnosc.W pokrywce wywiercic dziurki jak najmniejszym wiertłem i mozna je tam trzymac z powodzeniem.Pozbyłem sie tych karaczanów z powodu w/w "zalet" ;]

Dark Raptor
20-02-2013, 06:01
To chyba się jeszcze nad nimi zastanowię :)

42d3e78f26a4b20d412==