PDA

Zobacz pełną wersję : platymerisy w fauna-boxie



AGAM
19-02-2013, 10:25
Czy Platymerisy można hodować w fauna-boxie?? Chodzi o to czy małe potrafią się wyspinac po plastiku i nawiać bo otworki są dla nich chyba wystarczające.

Arrow
20-02-2013, 00:13
witam,
spokojnie przez caly czas gdy je mialem hodowalem je w fauna box'ach mlode nie wychodza :) tylko musisz im wlozyc duzo kryjowek, i mlode karm maczniakami, pinkami, biale robaki, nie podawaj swierszczy, ja stracilem swoje Platymeris mombo, bo przechodzily wylinke i niesety swierszcze sie nimi zajely

swoja droga to paranoja zeby tyle kosztowaly .... latwo sie rozmnazaja, nie sa trudne w hodowli, wiec czemu tak absurdalne ceny, na gieldzie cena hurtowa sztuki to 3-4 zl

AGAM
20-02-2013, 07:13
No mi wyszło za dorosła parke biguttatus tak jakby 35zł... faktycznie to nie mało ale są tego warte :)

AGAM
20-02-2013, 07:14
A jak wyglądają ich jajka?? Są widoczne po złożeniu czy samica je zakopuje??

Arrow
20-02-2013, 09:23
sklada je w zaglebieniach kory albo rozrzuca, to takie gladziutkie brazowe, czarne owalne jajka ;)

wiem ze sa warte ale ludzie bez przesady :(, jak to wszytsko ma wygladac to ile trzeba wolac za zwierzaki ktore sie trudno rozmnazaja i wymagaja specjalnych warunkow

nie zapomnij o wilgoci lubia dosc duza 70%, wloz mech i duzo kryjowek, i nie boj sie mimo tego ze maja "straszliwa" bron to nie uzywaja jej czesto, jak lapalem sowje to potrafily chodzic po mojej rece :)

jak pozywienie najlepiej stosowac glownie maczniaki, mozna rowniez pinki, biale robaki

mlodym mozesz wlozyc kawalek jablka to sie muszki zleca

AGAM
20-02-2013, 13:42
Nie no bać to sie nie boje łapką tam wszytsko robie i je przeganiam w razie czego :) Ale czytałem że lubią niską wilgoć a młode za wysoka może wręcz zabić... to jak to jest??

Xeo
26-02-2013, 01:32
nie bede zakladal swiezego posta :)
Odpowiedzcie mi na kilka pytanek:
Jaki faunabox?? (wymiary)
Ile w nim moge trzymac zwierzakow??
Co ile karmic??
Ile zyja te owady??(nigdzie nie jest napisane :( )
No i ogolnie jeszcze cos powiedzcie :)

Arrow
26-02-2013, 04:40
witam, sorkki ze tak pozno ale zgubile watek ... :)

z wilgotnoscia jest tak , ja utrzymywalem ja w granicach 60-70 % u doroslych i mlodych ....

Xeo
26-02-2013, 04:57
Arrow odpowiedz na pytanka :) prosze... :P

AGAM
26-02-2013, 05:26
Xeo faunabox nie musi być duży. On jeśli mają dość kryjówek i jedzenia to nic sobie nie zrobią. Ja je karmie co pare dni. A mam jeszcze pytanko co do płci - słysząłem że samiec ma jakieś zgrubienie ale gdzie?? Znacie mzoe link do fotki która pokazuje obie płcie?? Jeden z mojej pary ma jakby większego farba ale nie wiem czy to o to chodzi zwłaszcza że to jest na tułowiu a nie odwłoku.

Xeo
26-02-2013, 05:41
AGAM a jakich wymoiarow jest twoj faunaboxik i jak ogrzewasz

AGAM
26-02-2013, 06:43
Trzymałem 2 w faunaboxie o wymiarach 20/10/15 teraz mają troche większy ale nie do zmierzenia bo jest taki jajowaty :) Myśle ze mogłyby tam być jeszcze 1-2 sztuki więcej. Ogrzewać ich właściwie nie trzeba a moje stoją na akwariowej pokrywie terra od skorpów więc mają ogrzewanie podłogowe :) Ale możesz też ogrzewać żarówka.

42d3e78f26a4b20d412==