PDA

Zobacz pełną wersję : Świerszcze i Karaczany



Predator
31-03-2013, 04:31
Czy mogę trzymać Karaczany madagaskarskie (Gromphadorhina portentosa) w jednym terrarium z Świerszczami domowymi? Terrarium ma wymiary około 40x20x30 i byłoby w nim mniej więcej 20 świerszczy i 10 karaczanów.

morda
31-03-2013, 09:14
W zasadzie moża ale uważaj na świerszcze i ich kanibalizm. Mogą się na "pancerniki" rzucić.

Marcin Kranc (Shazzy)
31-03-2013, 15:24
oj stanowczo odradzam male madagaskarskei sa bardzo ploche wiem bo sam choduje je i pomyslnie rozmnazam sa na tyle ploche ze potrafia byc wystraszone przez inne karaczany prowadzi to do brakow w pozywieniu poniewaz sa zestresowane i zadko wychodza gina wtedy z glodu mowie o mlodych duze olewaja wszystko nawet moja agame w brew pozorom madagaskarskie lubie byc w zwartej grupie ale latwiej sie rozmnazaja w wiekszym pojemniku no malym akwa jak masz pytania pisz [url=gg:4145470[/url]

SławekS
31-03-2013, 15:58
Tez nie polecam kiedyś próbowałem i wszystko byłoby w porządku ale świerszczom się pekinka znudziła i karaluchom obgryzły czółki

Predator
01-04-2013, 00:00
Będe zmieniał pożywienie - sprubuje, jakby co to je rozdziele. A zresztą niezauważyłem żeby moje świerszcze objawiały skłonności kanibalistyczne. Mam duze terrarium i na razie jakieś 20 świerszczy, a będe miał tylko 5 karaczanów, jak będzie dużo kryjówek to uważam że nic nikomu nie bedzie (tak myśle, nei wiem początkujący jestem :P). Aha, to będą larwy L2

Predator
01-04-2013, 00:04
Aha, i przy okazji mam jeszcze jedno pytanko. Chciałbym żeby to terrarium gdzie będą świerszcze i karaczany miały jakieś walory dekoracyjne. Z czego im porobić kryjówki żeby ładnei było? Podłoże mam z włókna kokosowego. Może jakieś roślinki w doniczkach, albo coś? Chciałbym żeby to ładnie wyszło :) A z czego wasze zwierzaki mają?

Fryta
01-04-2013, 01:25
kora

Marcin Kranc (Shazzy)
01-04-2013, 16:00
oj nie czytasz kolego czy janapisalem ze sie pozjadaja? Ja napisalem ze zdechna z glodu ze stresu a nie z braku pozywienia nic kombinuj twoja sprawa szkoda tylko owadow:(

Dark Raptor
02-04-2013, 05:32
Stanowczo nie polecam. Swierszcze zjedza swiezowyliniale karaczany, ew. mlode. Ponadto choroby i grzybice moga latwo rozwijac sie przy swierszczach (moja obserwacja). Karaczany powinno sie trzymac najwyzej z innymi karaczanami.

Predator
02-04-2013, 13:55
Dobra, dzięki za rady, głosy przeciw hodowli razem świerszczy i karaczanów tutaj wzięły górę i są sensowniejsze :D A wiec do zoologa po kolejny faunabox :P...

yemilb
29-04-2013, 18:07
nie zbyt ladne ale dla madagaskarow idelane sa opakowania po jajakach, takie tekturowe, maja w nich duzo kryjowek i moga bezstresowo sie tam chowac. dla wiekszych osobnikow, kora jest idealna, najlepij taka z duzych sosen wygieta w luk, moje robale uwielbiaja pod nia siedziec ;)

42d3e78f26a4b20d412==