PDA

Zobacz pełną wersję : Fart!Fart!Fart!Fart!



Dark Raptor
23-05-2013, 05:37
Ehh... miałem farta i to niesamowitego...
Cały dzień siedziałem ze swoim promotorem Piotrem Tykarskim w Lesie Natolińskim zbierając materiał do magisterki. Trafiło się sporo kruszczyc (C. aurata, P. cuprea, P. lugubris) i różnych jelonkowatych (kostrzeń, ciołki) o innych chrząszczach nie wspomnę.
Wracamy sobie, jestśmy już na terenie miasta przy stacji metra. Wtem dostrzegliśmy dużą kruszczycę, latającą dość niezdarnie. Kolor wskazywał na P. lugubris. Miałem ją olać, ale Piotrek postanowił schwytać lotnika. Gdy chwycił go w rękę i zobaczyłem co to zdumiałem się... to była Osmoderma eremita!!!!!
Nie będę się rozwodził nad jej pięknem i zapachem. Już jutro strzelę jej parę fotek i wypuszczam w Natolinie. Nie wiem kiedy je opublikuję, bo siadła republika.pl, a z nowym serwerem na friko.pl nie mogę się połączyć. Wrzucę też fotki ciołków i kostrzeni, bo są zajebiste.

No! Wreszcie poprawiłem sobie trochę humor :) Tak owocnych połowów jeszcze nie miałem.

Nephentes_Hybrida
23-05-2013, 08:59
Ja nie mogę się doczekać zdjęć.

Jaca
23-05-2013, 09:15
Gratuluję wielkiego farta! :D To piękny żuczek.
Zastanawiam się, dlaczego odbywaja one loty poza terenami leśnymi. Rok temu jeden wleciał przez otwarte okno do mojego pokoju (ok. 100 m od lasu).
Z niecierpliwością czekam na fotki

PS. Dzięki za podesłane mailem materiały.

Predator
23-05-2013, 11:52
Ja równierz gratuluję :) To naprawdę piękny chrząszcz. Też sie dziwię że odbywaja takie wędrówki. Rok tem uznalazłem zdechłego u mnei na działce (1000 metrów od lasu) i żywego na działce kolegi (500 metrów od lasu). Jak im tak dobrze w lesie to czemu uciekają z niego? Na to wygląda że są częściej spotykane w miesćie niz w lesie :)

ebuke
11-06-2013, 02:12
no popatrz a ja złapałem parkę tego zajebistego orszoła w Tarnowskich Górach tydzień temu z tą jednak różnicą że ja niestety je zatrułem i dołączyłem do mojej kolekcji;-( ale przedtem trzymałem je kilka dni i kopulowały u mnie mo że są jajka to sobie pohoduję i wypuszczę większośc do jakiegoś pruchna lipowego(bo tym się żywią) ,na korze lipy złapałem IMAGO;-)


pozdrawiam Emil

42d3e78f26a4b20d412==