PDA

Zobacz pełną wersję : Z czego moga byc zrobione ścianki terrarium?



remedioss
05-01-2014, 14:51
Ja mam pytanie. Czy terrarium musi byc wykonane ze szkła? czy może jego scianki moga byc z innych, sztucznych tworzyw, np. z polistyrenu???

sigsauer
06-01-2014, 00:18
Całe ze szkła nie musi być....... ale przez szkło najlepiej obserwować mieszkańca :-)) !!!!!! Boki można zrobić z płyt OSB. Szczerze mówiąc nie wiem co z plastkiem, ale osobiście raczej bym nie ryzykował.... Po pierwsze terra ma btć nautalne, a nie plastkowym pudełeszkiem. No i nie waidomo jak by reagowało np. na dogrzewanie...... Niektóre plastki deformują się juz przy niezbyt dużych temeperaturach. No i nie wiadomo czy pod wpływem nawet niezbyt mocnego dogrzewania nie wydzielałby jakiejś woni czy czegoś innego co mogłoby zaszkodzić mieszkańcowi

Saurus
06-01-2014, 04:55
ze spienionego polistyrenu otrzymuje sie styropian :) Ktos kiedys opisywal nawet budowe terrarium ze styropianu. Ma ono kilka zalet:
-dobrze utrzymuje cieplo w srodku
-jest bardzo lekkie

Problem moze byc tylko z wstawieniem drzwi ;]
sigsauer, co do tej naturalnosci- plastik jest dla gada tak samo nienaturalny dla zwierzaka jak szklo czy OSB.

sigsauer
06-01-2014, 06:36
Saurus zgodzę się z Tobą co do zalet, ale chodziło mo o trochę inną "naturalność" terra...... Chodziło mi o to, żeby wyglądało jak najbardziej naturalnie. No a styropian chyba aż tak tego nie odda. Może nie do końca mnie zrozumiałeś... chodziło mi bardziej o naturalność, a nie neutralność dla żyjącego w plastkiu zwierzaka. PEACE .....

Nota bene widziałem kiedyś terrarium dla modliszki zrobione w pustej plastikowej butelce po wodzie mineralnej (5 litrowej). Zamiast podłoża rozsypany był granulat plastikowy. Żadnego torfu, roślinki czy patczka. Tylko plastik.... MOdliszka w takim środowisku bardziej przypomniała jakiegoś kosmicznego stworka na swojej stacji między galaktycznej, a nie zwierzaka terrariowego, ale robiło wrażenie....
No ale każdy może mieć terra takie jak mu się podoba

Saurus
06-01-2014, 07:04
jesli terra ma byc dla pustynnego zwierzaka to scianki mozna pokryc zaprawa z pigmentem i wtedy wyglada bardzo naturalnie. A od zewnatrz pomalowac (byle nie farba olejna styropian :D ) zeby nie bylo widac tak bardzo, ze to styropian.

sigsauer
06-01-2014, 07:53
Jeśli będę potrzebował takiego terrarium to się do Ciebie zgłoszę........ :-)
Myślałem, że mówisz cały czas o zostawieniu gołego styropianu ...... BLEEEEEEEE

remedioss
07-01-2014, 01:31
Dzięki wielkie :)
Ja mam pajaka i tak nieptaktyczne szklane terrarium, że mnie szlag ognisty trafia. I wlasnie kombinuję jak je ulepszyc, ewentualnie jak zrobic nowie. I juz wiem. :)
Pozdrawiam.

42d3e78f26a4b20d412==