PDA

Zobacz pełną wersję : Kruszyce



Klimak
30-07-2013, 14:45
Choduje różne zwierzęta i ostatnio zainteresowały mnie kruszyce. Chciał bym znać zdanie ich hodowców na takie pytania: Czy sprawiają jakies problemy w hodowli, łatwo sie rozmnażają czy raczej trzeba długo czekać, jakieś specjalne warunki porady wszystko co może sie przydać.No i oczywiście orientacyjna cena jakiegoś pospolitego w hodowli gatunku

Dark Raptor
31-07-2013, 02:03
Zobacz opisy gatunków na tej stronie :)
Są dość łatwe w hodowli, trzeba tylko trochę napracować się nad podłożem.
Co do cen nie orientuję się dokładnie. Wczesne stadia larwalne Pachnoda można już dostać za parę złotych.
Możesz też sobie wiosną złapać kilka ładnych, krajowych gatunków... zupełnie za darmo.

Gerald
31-07-2013, 08:46
Generalnie kruszyce można podzielić na łatwiejsze w chodowli (mówie o tropikalnych) czyli te tańsze oraz z reguły droższe i trudniejsze w chodowli z reguły pod względem rozmnażania. Przykładowe ceny za imago (dorosłe)

Pachnoda flaviventris 10 zł/para
Kruszyca obżeżona 10 zł/para 4 zł/larwa L2
Kruszyca szmaragdowa 13 zł/sztuka

itd itd

Klimak
01-08-2013, 06:39
wystarczy jedna parka na rozpoczęcie hodowli czy raczej nie??

Predator
01-08-2013, 08:02
Zapytam tak przy okazji. Mam już około dwóch miesięcy dwie pary Pachnoda aemula i jak dotąd nie widze larw. Imago wielokrotnie kopulowały, ostatnio coś przestały, ale larw nie widać. Podłoży to ściółka którą znalazłem wokół pnia dębu (zgnite liście, kawałki kory, drewna), dość wilgotna. Czemu zatem nie ma larw?? Boje się że dorosłe zdechną zanim dostane następne pokolenie

Gerald
02-08-2013, 09:03
Klimak - Im, będzie większy zagęszczenie w terrarium dorosłych owadów, tym będą częściej kopulowały i składały jajka. Ja, hodowałem kiedyś Kruszyce złocistą (Cetonischema jousellini), i zaczynałem od 2 parek, po około 4 miesiącach znalazłem 4 larwy. Parka, wystarcy, choć nie gwarantuje ci że wylęgną ci się larwy, może być tak że hodowca (bądź sklep), wciśnie ci stare chrząszcze i zdechną po 2 tygodniach, lub nie będą kopulować.

Predator - Wymieniając sciólkę dokładnie przeszukaj podłoże, mogą być w niej jajeczka łatwe do przeoczenia.

42d3e78f26a4b20d412==