PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań co do kruszyc i jelonkowatych itp



Eryk letkiewicz
09-08-2013, 02:29
Chciałem prosić o pomoc w odpowiedźi na następujące pytania(z braży owady jestem nowy)
1.Jakie kruszyce są kolorowe i łatwe w rozrodzie
2.Kilka cen (zarówno larw jak i owadów imago) kruszyc i rochatyńców lub jelonków
3.Troche podstawowych informacji na temat rozrodu kruszyc i rochatynców
4.Czy to prawda że rohatyńce występują w polsce i gdzie można je ewętualnie znaleść
5.(To nie jest pytanie )Poszukuje hodowców owadów o których wspomniałem zarówno żeby sie czegoś dowiedźieć jak i odkupić troche owadów do hodowli
Z góry dziękuje z odpowiedźi I POZDRAWIAM WSZYSTKICH erYK

Dark Raptor
09-08-2013, 02:56
1. Na pewno większość z rodzaju Pachnoda jest dość kolorowa i dobra dla początkujących. Dorzucam tu też krajowe gatunki, też są ładne i łatwe w utrzymaniu.
2. Tu się dobrze nie orientuję, poszukaj w dziale sprzedam/kupię lub może ktoś tu jeszcze napisze.
3. Przeczytaj opisy gatunków na tej stronie :)
4. Tak np. Oryctes nasicornis. Głównie w silnie spróchniałym drewnie, ale też od niedawna w garbarniach i na kompostach (dzięki temu jest pospolitszy).
5. Patrz punkt 2 i dział pt. spis terrarystów (szukaj po gatunkach).

Eryk letkiewicz
09-08-2013, 03:22
Dark raptor masz wiadomość na gg

Dark Raptor
09-08-2013, 05:05
Chyba nie doszło... :(

Gerald
10-08-2013, 14:43
1. Tak jak wspomniał Dark wszystkie Pachnody, Kruszyca Złocista (piękny, gruby, tropikalny świecący chrząszcz, który teraz wisi u mnie na scianie i tak jak wtedy kiedy żył wszyscy się zachwycaja :D ), Kruszyca Szmaragdowa,

zdjęcia i nazwy łacińskie tu http://www.biofil.pl/biofiles.php?d=owady&jezyk=pl

2. Pod podanym linkiem przykładowe (czyt. orientacyjne) ceny.

3. Łatwe; przeczytaj opisy :)

4. Co prawda nie rochatyniec ale jelonek - Jelonek rogacz , piękny, rzadki, i olbrzymi jelonek. Jest trudny w hodowli (sama larwa dorasta 5 lat), ponoć mozna go spotkać jak żeruje na liściach dębu. Osobiście widziałem je na wolności, w jednym z Wiedeńskich parków.

5. Obecnie nie posiadam chrzaszczy :(

Pajęczarz
21-08-2013, 05:37
1. Pachnoda sp. - praktycznie wszystkie gatunki. Bardzo kolorowe są np. E. gralli, ale już nie tak łatwe w hodowli...
2. jak pisał Dark
3. dokładny opis hodowli, który złożyłem na podstawie własnych doświadczeń z wieloma gatunkami chrząszczy: www.xylus.republika.pl/hodowla.htm
4. Rohatyniec nosorożec (nia pamiętam łaciny...), Jelonek rogacz (Lucanus cervus) należy do Lucanidae - chroniony
5. Ja :D W tej chwili mogę sprzedać larwy E. gralli i A. passerini oraz rohatyńca Xylotrupes gideon bornensis.
Pozdrawiam!

42d3e78f26a4b20d412==