PDA

Zobacz pełną wersję : biedronki :)



czacha
29-09-2013, 19:22
no wlasnie - skad wytrzasnac biedronki do hodowli? w zasadzie chcialbym je dac w prezencie... ale zeby to zrobic musze je najpierw jakos wyhodowac.. badz tez kupic :)

pytanie zatem brzmi - gdzie kupi zywe biedronki o tej porze roku? a moze latwiej i szybciej samemu zachodowac.. tylko skad wziac je w okresie jesienno-zimowym?

Dark Raptor
30-09-2013, 00:15
Kupić... hmmm... nie wiem czy mamy w Polsce firmy wyspecajlizowane w hodowli biedronek na potrzeby rolnictwa, raczej na zachodzie (gdzieś w necie).
Można jeszcze znaleźć, praktycznie co weekend wypadam w teren i gdy jest ciepło trafiam nawet na kilkanaście gatunków... trzeba tylko dobrze poszukać. Trafiają się też w mieszkaniach, choć najlepiej znaleźć "zimowisko". Niektóre gatunki zimują grupowo pod ziemią, czasem po kilkaset osobników w jednym miejscu.

Arachne
02-10-2013, 06:38
hehehe..chyba najlepiej je w lecie złapac...:)a potem tylko wykombinować odpowiednie pozywenie(myszyc tylko jakbys je chodował:P?)i juz je masz...albo poszukaj pod ziemia..jesli potrzeujesz ich w zimie..

czacha
03-10-2013, 02:20
ha... ale co jak ich teraz potrzeba? jakies wskazowki gdzie kopac, zeby znalezc? nie potrzebuje ich duzo.. male stadko.. ja wiem? ze 30 sztuk ;-) to ma byc taki dziwny prezent ;-)

aagerman
08-10-2013, 11:33
kurcze czacha - dołączam sie do pytania - potrzeab mi biedronek - prosze sie nieśmiać :) tylko jak chodować mszyce żeby mi na chate nie wylazły - i skąd to wziąć ??

Arachne
13-10-2013, 10:51
tu juz chyba tylko lato pomoze..a co do mszyc to pewnie potrzeba jakiegos małego terratium..szczelnie zamknietego:P

Dominik1
13-10-2013, 13:42
Hej ludzie dzisiaj widziałem 2 biedronki: 1 pszelazła mi właśnie po biórku niewiem skad się wzieła?? a drugą na placu koło kościoło w swojej dzielnicy więc chyba jeszcze nie wszystkie sie pochowały? :)

czacha
13-10-2013, 13:44
o kurcze.. to lap.. lap je.. i do sloiczka... jak uzbierasz male stadko to prosze o podeslanie :)))

Dark Raptor
14-10-2013, 15:55
Wybierz się do lasu i poszukaj leżących nadgniłych pniaków. Pod korą i w hodnikach wydrążonych przez inne owady można znaleźć zimujące osobniki. W niedzielę w kilku pniakach szukałem poczwarek rębaczy i znalazłem w sumie kilka biedronek. Jak się ociepla można znaleźć jeszcze "spóźnialskich".
Choć oczywiście to nie to co znaleźć podziemne zimowisko. Prawdziwe morze biedronek.

42d3e78f26a4b20d412==