PDA

Zobacz pełną wersję : nauphoeta cirenea



Klimak
08-10-2013, 08:11
Takie pytanie: co mam zrobić żeby rozmnożyć ten gatunek do takiej ilości żebym mógł je dać do terra o wymiarach 70/40/40?? narazie mam je w małym terra, kupiłem 35szt na start no i mnożą się i młodych jest dość dużo ale powoli rosną a ja chciałbym im jakoś bajerancko tamto terra odstawić i wżucić je. Czy wystarczy że wżuce je do większego terra i dam dobrą temperaturę a one już reszte załatwią??

Foxtrott
09-10-2013, 02:41
mnożą się jak głupie u mnie. mam koło 26-28 stopni, karmię czym popadnie +stale maja płatki owsiane i karmę dla rybek płatkowaną. po prostu poczekaj aż młode podrosną a wtedy bedziesz miał zatrzęsienie.
wrzuć je do tamtego dużego terrarium to może będą weselsze i szybciej urosną.

Klimak
09-10-2013, 04:45
acha no to ok sie poczeka. właśnie tak myślałem że poczekam aż młode podrosną i zaczną się mnożyć bo to dopiero pierwsze pokolenie w moim terra nie licząc tych zakupionych. a co z wilgotnością?? wydaje mi sie że nie ma większego znaczenia jak myślisz??

Foxtrott
09-10-2013, 05:03
wilgotność może być jaka chcesz ale raczej sucho. ja mam na kilku cm-owym torfie sychym na wiór prawie i jak mi sie przypomni to leję tam wody tak, że mają wilgotno ale woda i tak szybko paruje. podsumowójąc: moga mieć sucho i jest im dobrze:)

Klimak
09-10-2013, 06:17
no to zobaczymy. narazie zostawiłem je w tym terra co są jak młode podrosna to sie zmieni terra i zainstaluje jakieś stałe ogrzewanie chyba kabel grzewczy bo narazie to stoją przy kaloryferze:P

Dark Raptor
14-10-2013, 15:57
Ja nawet pozbyłem się podłoża i trzymam je tylko na wytłoczkach (łatwiej sprzątać odchody i mniej roztoczy). Mnożą się bardzo ładnie. Tylko trzeba dać im jakąś miskę z wodą.

42d3e78f26a4b20d412==