PDA

Zobacz pełną wersję : Panchlora nivea



morda
04-12-2013, 14:29
Kurde - jak na to patrze to to jeden z trudniejszych karaczanów. Raz, że skubańce wyśmieniecie latają a dwa, że są bardzo wrażliwe. Muszą mieć dobrą wilgotność, w przeciwnym wypadku młode padają masowo. Dodatkowo ciągle wlacze u nich z roztoczami. Przenosiłem je już chyba z 4 razy i roztocza po jakimś miesiące zawsze się pojawiały.

Co polecicie za metodę walki z roztoczami? Brak podłoża i przesuszenie podłoża odpada. Chyba będę musiał je tak sobie przekładać raz na jakiś czas do nowego pudełka... :/

Dark Raptor
04-12-2013, 14:34
Temat rzeka :-/

Zastanawiam się, czy niektóre środki stosowane przeciw roztoczom zdały by egzamin u owadów (w sumie dalecy krewni). Niestety poza okresową sterylizacją (piekarnik) i/lub przesuszaniem podłoża, nie znam dobrze funkcjonującego sposobu pozbycia się tego draństwa. Można ograniczyć ich liczbę, pozwalając im się topić w misce z wodą, zbierając je razem z resztkami pokarmu, ale i tak to półśrodki.
Ja praktycznie wszędzie się ich pozbyłem, poza terrariami które muszą być stale wilgotne (biegacze i Bolitophagus).

morda
04-12-2013, 14:37
Nom - chyba poczekam aż maluchy podrosną bo nie uśmiecha mi się kolejny raz siedzieć z łyżeczka i wybierać kilkadziesiąt maluchów po kilka mm wielkości przez ponad godzinę.

A zależy mi na nich bo to naprawdę śliczne owady. Bez gonitwy tych lotników po pokoju było by smutno :P

Foxtrott
05-12-2013, 07:18
u mnie roztoczy nie ma wcale, a wcale, karaczany mnożą się na potęgę. jako podłoże mam bardzo wilgotny wręcz mokry kokos.

morda
05-12-2013, 14:24
Tyle, że ja je już z roztoczami dostałem...

42d3e78f26a4b20d412==