PDA

Zobacz pełną wersję : szarańcza wędrowna



Klimak
05-12-2013, 08:14
w opisie pisze że larwy wyklówają się po 18 dniach od złożenia jajek. tak jest zawsze czy nie koniecznie?? możliwe jest że nic sie nie wykluje??

Foxtrott
05-12-2013, 08:38
odstępstwa są zawsze i wszędzie. może się tak zdarzyć, że nic się nie wykluje.

Dark Raptor
05-12-2013, 09:33
Wystarczy, że miały trochę za sucho lub zbyt wilgotno i się nie rozwiną. To samo jest z wykluwaniem się świerszczy.

pafcio
06-12-2013, 13:29
podłącze się do tematu, żeby nie zaśmiecaćforum. Wieć czy ktoś mógłby zamieścic foto przykładowego tera dla szaranczy?? i czy można różne gatunki trzymać raze, no i czym tą szarańcze karmić w zimie.

Klimak
07-12-2013, 02:15
z karmieniem nie ma problemu ale nie chce mi sie pisać zaglądnij tu: http://www.terrarium.com.pl/szaranczawedrowna.php
nie wiem czy można trzymac różne gatunki razem ale wiem że mają różne wymagania przynajmniej co do karmienia. a fotke terra bym też chętnie zobaczył ja u siebie to powżucałem kawałki kory i wysokie gałęzie.

ps: jedna szarańcza zaczeła mi składać jajka tylko że...nie kopulowała:/ tzn. wcześniej kopulowała i składała już jajka aż przestała potem zdechł samiec i łąziła sobnie tak sama a teraz znowu zaczeła składać jajka no chyba że tylko zagrzebywała sie w ziemi?? a i jeszcze na stronce pisze że po około 18 dniach sie wykluwają a w jednej z ksążek wyczytałem że od 18dni do 6miesięcy co o tytm sądzicie?

morisek
11-12-2013, 13:07
Czasami mozliwe szeczegolnie jak w podlozu rozwina sie jakies paskudztwa :P
A wykluwac sie moga po dluzszym czasie najwieksza rozbieznosc zauwazylem u pustynnej
"Pafcio" raczej razem nie polecam trzymac bo beda sie atakowac zauwazylem to u wedrownej trzymana z pustynna

PAWEŁ2
29-12-2013, 14:34
Zeby nie zaśmiecać. dotyczy szarańczy fioletowej .Kopulują bezustannie ale nie zauważyłem żeby samice składały jaja, pomimo że mają torf co może być przyczyną, po jakim czasie od kopulacji samica powinna złożyc jaja?

robert.p.
30-12-2013, 05:08
u fioletowej jaja są znoszone długo po kopulacji,nawet miesiąc albo i dłuzej.Sprawdz torf bo czesto w nocy znoszą i trudno to zauwazyc.Torfu musi byc grubo -z 8-10 cm.Kazda samica do smierci znosi 1-3 zniosów jaj w odstepach kilku tygodni

42d3e78f26a4b20d412==