PDA

Zobacz pełną wersję : MRÓWKI



ReeZ
28-12-2013, 07:18
Witam! wymyslilem sobie formikarium ktorego projekt wyglada mniej wiecej tak zalacznik
Opis do rysunku:
To brazowe to piasek, szare kamyki na arenie. Moze tak byc ?? Jak rozwiazac problem z woda ?? Jakies pomysly ??
W korku to wiem, wsadzic gdzies wate i ja moczyc, ale jak to zrobic z piaskiem?? tak samo ?? No i reszta pytan:
1. Ile szerokosci musi miec ta szczelina, zeby hodowac tutaj Lasius niger lub Formica fusca ??
2. Czy moze byc piasek zamiast korka, jezeli tak to ktory gatunek bedzie sam kopal sobie mrowisko w tym fokarium ?? (bo z tego co wyczytalem to Formica fusca zajmuje tylko czyjesc morwiska)
3. Jak zmusic mrowki do wykopania mrowiska ?? Zgarniac piasek, ktory wyniosa i lekko zraszac woda ??
4. Ktory gatunek kopie wieksze tunele ??
5. Jak bym zrobil z korka to Formica fusca lub Lasius niger beda sobie je same wygryzac i powiekszac ??
No to chyba na tyle :)
Prosze o szybkie odpowiedzi bo ja juz chce miec mrowki w domu !!!

CURTUS -> twoja strona uzaleznia :P

PS Stronki z mrowkami sa dobre, ale nie ma odpowiedzi na wszystkie pytania dla poczatkujacych. Moze tutaj jakis dzial otworzyc, albo chociaz porzadny artykul o mrowkach napisac?? W koncu sa tutaj specjalisci od tych malych, fajnych robali :P

CURTUS
28-12-2013, 11:14
Witam :)
Już Ci odpowiedziałem na www.formica.prv.pl :P
NIGDZIE nie ma odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania :)
Natomiast na pytania dotyczące moich formicariów czy wykonanych na ich wzór kopii - będę się starał zawsze odpowiedzieć ;)

ReeZ
28-12-2013, 13:13
No wiem czytalem ;)
Dla zainteresowanych czytac tutaj: http://www.soldat.boo.pl/forum/viewtopic.php?t=252&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Sorki za reklame ;) a zainteresowani napewno sie znajda ;)

42d3e78f26a4b20d412==