PDA

Zobacz pełną wersję : Biegaczowate



Henio100
17-03-2014, 05:24
Witam. Dziś rano dostałem od kolegii dwa biegacze wielkości około 2-3 cm. Oba mają metaliczne kolory: jeden bardziej zielony, a drugi różowy. Wsadziłem je do 10 l. akwarium i odserwowałem. Po chwili oba spotkały sie i wtedy jeden skoczył na drugeigo i zaczoł go ,,gwałcić''. Teraz mam pytanie: czy to jest parka??? Co mam zrobić z cieżarną samicą??? I jak się nazywa ten gatunek biegacza??

mispushupek1
17-03-2014, 09:48
i co one jedzą bo jakoś niewiem a i nietrzymaj ich tylko wypuść bo są pod ochroną !!

Predator
18-03-2014, 02:13
Prawdopodobnie Carabus auratus lub Carabus auronites (nigdy nei umiałem ich rozróznić) - są chyba najsposolitsze z rodzaju Carabus i odpowiadają opisowi, jednak nie jestem w stanie w 100% tego stwierdzić. Jak wyglądają ich pokrywy? Mają jakieś bruzdy, wybrzuszenia??

Dark Raptor
23-03-2014, 01:36
Najpewniej masz Carabus auronitens, choć C. auratus też jest możliwy. Nie są najpospolitsze, C. auratus jest znacznie rzadszy niż C. auronitens. Odróżnisz je po tym, że C. auratus ma gładsze rowki na pokrywach (brak wyraźnej mikrorzeźby).

Najpospolitsze gatunki dużych biegaczy to m.in. Carabus hortensis, C. cancellatus

Aha... gatunki te, jak wszystkie Carabus, są w Polsce pod ochroną Dlatego ciężarną samicę (choć może nie być zapłodniona) najlepiej wypuścić :P

42d3e78f26a4b20d412==