PDA

Zobacz pełną wersję : B. giganteus poronił?!?!?!?!



Gwoździu_oi
26-03-2014, 11:43
Juz dwa razy miałem taka sytuacje samica nosiła jaja, potem je porzuciała lezały taki kilka dni a potem wygladały na zjedzone raczej nic sie z nich chyba nie wykluło. Czy ktoś wie co to może byc za mała temperatura, wilgotność czy co?? Samica powinna nosic jaja 3 tygodnie ponoć, a one chyba ich tyle czasu nie nosiły tylko góra tydzień. Może te jaja trzeba jakos inkubować to powiedzcie mi jak??

morda
26-03-2014, 23:45
One są jajożywo rodne. Jeśli samica zgubiła ootekę nic z tego nie wyjdzie. Jaja pleśnieją, trudno im dobrać odpowiednie warunki itp.

malek
27-03-2014, 04:22
odkąd mam b. g. to tego jeszcze nigdy nie zauwazylem :) za to często ooteki są porzucane u moich cinerea... zauwazylem ze częsciej to robią przy za nieskiej wilgotnosci... albo poprostu mi sie zdaje :)

Dark Raptor
27-03-2014, 09:36
Sytuacje stresowe, w tym wypadku nadmierne przesuszenie, może powodować gubienie ootek.

Larkin
02-04-2014, 04:28
niby proste zwierzaki i wiele im do szczęścia nie trzeba, ale u mnie na początku także bez przerwy gubiły ooteki a teraz mnożą się jak króliki :)

czasem mi coś z takiej zgubionej ooteki wylazło, ale to na chwilę po jego zostawieniu a i tak tylko kilka sztuk,
paru moim samicom ooteka zaklinowała się jakos tak dziwnie podczas wietrzenia i wysychała; taka samica później już zawsze gubiła ootekę
no ale to także na skutek za niskiej wilgotności

42d3e78f26a4b20d412==