PDA

Zobacz pełną wersję : Turkuć podjadek



Double
28-05-2014, 08:42
Babcia mi właśnie naopowiadała, jak kiedyś goniła z motyką pod ogródku turkucia, który podobno łaził jej pod grządkami jak kret i zżerał korzenie... Podobno wygląda jak rak, ma jakieś skrzyła i jest montrualny... Myślałam, że babcia jak to babcia przekoloryzowała tego stwora, ale zobaczyłam jedno zdjęcie na google'u i uwierzyłam ;-) Niestety na polskich stronach jest bardzo malo infomacji o turkuciu, a nie znalazłam nawet jego łacińskiej nazwy... Może mi ktoś o nim opowiedzieć, czy faktycznie taki smok jest z niego, albo odnieść do jakiś stron w necie czy literatury?? Obiło mi się tylko kiedyś o uszy, że jego larwy są strasznie wielkie.

Double
28-05-2014, 08:46
łojej, sorry, wlasnie znalazlam jego opis na tcp ;-) pardon...

Gufi
01-06-2014, 07:44
Moge podać Turkucia jakiemuś z pająków bo ostanio czesto je widuje :) a sa nawet duże ?

Dark Raptor
01-06-2014, 07:52
Teoretycznie tak, ale bardzo dużemu pająkowi, bo potrafią się bronić (również chemicznie).
A w sumie szkoda go, bo turkucie są coraz rzadsze w Polsce.

Jeśli jakieś masz, możesz mi przesłać po kosztach przesyłki lub za larwy C. aurata?

Sphenodon_Guntheri
01-06-2014, 08:57
tesh jestem chetny hodowałem kilka lat temu turkucia, i naprawde piekny owad.

Gufi
02-06-2014, 01:52
Nie choduje ich ale znam miejsce gdzie siedzą.Wystarczy podskoczyc 2-3 razy poczekac i wyłażą :).Dzisiaj pójde poszukac jak cos złapie to napisze.

42d3e78f26a4b20d412==