PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do JadziP...



[RED-689]
12-07-2011, 11:48
Witam.

Czy hodowalas (ew. mnozylas) gatunki: Xenesthis immanis i jakies podgatunki Selenocosmia? Pierwszego szukam (w jakiejs normalnej cenie) od dluzszego juz czasu. Czasami trafiaja sie w niemczech z tego co wiem w Czechach jeszcze nie slyszalem a przynajmniej nie mam kontaktu z kims kto by je mial. Z drugim gatunkiem jest podobnie chociaz moze latwiej ale zabijaja ceny. Czym spowodowane jest ze sa takimi ''perelkami''?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz..

JadziaP
12-07-2011, 14:13
cze RED (przy okazji - jestes ze Slupska?)

1.
X.immanis nigdy nie mialam i tez na pewno nie bede miala (specjalizuje sie w ptasznikacz nadrzewnych oraz gatunkach afrykanskich i azjatyckich)
Niektorzy mowia o Xenestis "krowi placek"..........
Ich ceny sa podyktowane tym ze w obiegu znajduja sie bardzo ekspresyjne zdjecia i wielu "napalow" placi kazda cene zeby je dostac. (w wielu ksiazkach przedstawione sa super ubarwione samce).
Na giledach niekiedy stoja Xenestis w niepodpisanych pudelkach i nikt, absolutnie nikt sie nimi nie interesuje. Co do cen to istnieje pare tuzinow innych gatunkow, gdzie ceny sa parokrotnie wyzsze.

2.
Selenocosnia mialam (i mam dalej) wiele roznych gatunkow.
W tej chwili Selenocosmia arndsti, S. dichromata, S.javanensis i Sel. tahaensis.

To dosyc dziwne polaczenie Xensetis z Selenocosmia, czym ono jest podyktowane ?

[RED-689]
12-07-2011, 14:44
Tak Slupsk.... O ile dobrze kalkuluje (moge sie mylic) chociaz.... ghm
To nie z toba rozmawialem kiedys przez telefon? Mieliscie mala ''wystawke'' w Darlowie? Dobrze mysle?

Xensetis jest o ile dobrze mi sie zdaje pajakiem afrykanskim a Selenocosmia azjatyckimi i takie wlasnie po ''odrodzeniu'' mojej hodowli chcial bym hodowac. Wydaja mi sie ciekawsze pod wzgledem zachowan od innych pajakow....

JadziaP
13-07-2011, 00:37
"To nie z toba rozmawialem kiedys przez telefon?................."

niee, z cala pewnoscia nie.

" Xenstis jest o ile dobrze mi sie zdaje pajakiem afrykanskim....."

nie, ten rodzaj pochodzi z polnocnej czesci ameryki poludniowej (Kolumbia, Venezuela)
Jeszcze wracajac do wygorowanych cen - przed laty ( polowa lat dziewiedziesiatych)
kosztowaly one polowe tego co teraz - poprostu znane byly tylko samice albo niedojrzale samce
(ktore wygladaja jak samice) i malo kto chcial je kupowac........
Dopiero kiedy zostaly opublikowane zdjecia samcow i poszla fama o "pieknosci" tego gatunku skoczyly takze i ceny.

W hodowli znajduja sie trzy gatunki (X. immanis, X.intermedius i X.monstrosa)

[RED-689]
13-07-2011, 06:28
>Dopiero kiedy zostaly opublikowane zdjecia samcow i poszla fama >o "pieknosci" tego gatunku skoczyly takze i ceny.

Akurat u Xenesthis'ow samica ma czesciowo wzor podobny do wzoru samca. Moze jedynie nie do konca jest az tak ciekawie ubarwiona. U pajakow Pamphobeteus platyomma (wzor podobny do Xenesthis) faktycznie tylko samiec wyglada ciekawie a samica calkowicie pozbawiona jest ''tego przywileju''... (zalacznik).

42d3e78f26a4b20d412==