PDA

Zobacz pełną wersję : kedziezawy mnie nie lubi??



gatim
15-07-2011, 02:33
kopiem dwa kedziezawe ok 3 wylinki umiescilem je w sloiczkach po koncentracie jako podloze dalem "Podloze do terarriow" umiescilem tam cwierc lupiny orzecha wloskiego dalem jesc po larwie dostaly po kolacji chodzily czajily sie i wogule az do wczoraj popoludnia bo patrze a oba nic jak zakopaly wejscie do orzecha wykopaly dolek i siedza obrazone. CZY TAK DLUGO BEDA SIEDZIEC KIEDY MAM IM ZNOWU WZUCIC ROBACZKA??

a jak juz pytam to mam tez takiego malutkiego moze 7 milimetra bez nuzek i nic nie je chociaz wybieram mu naprawde malutkie larwy i przekrajam na pol CO MU DAC ZEBY JADL??


pozdrawiam

Awikularia
15-07-2011, 06:40
Chciałabym nawiązać do tematu posta. Ptaszniki mają za mały mózg, aby odczuwać nastroje. Więc ani Cię nie lubi, ani lubi. Co do wykopywanych norek. Coż, młode albopiloski kopią norki i nie zmienisz tego, chyba że umieścisz je bez podłoża (brr..). Niektóre osobniki nie wyrastają z kopania przez całe życie. Młode pająki z reguły karmi się dwa – trzy razy w tygodniu. Jak nie chcą jeść być moze zbliżają się do wylinki. Możesz spróbować dać naprawdę maleńkiego świerszczyka – wielkości pająka. Poza tym sam mówisz, że albopiloska jest malutka. Skąd więc wiesz, że nie "nadgryza" przekrojonych larw? Taki maluch może się najeść bez widocznego ubytku pokarmu.

Mala Mi
15-07-2011, 06:49
"umiescilem je w sloiczkach po koncentracie " kurcze a ile dales tego podloza bo jak malo to jak pajak wejdzie i zleci to ponim a pozatym chyba maly otwor dosc jak na proby brania na rece itp....:((( jak maly to do pudelka po kliszy i bedzie git.

Fryta
15-07-2011, 15:10
Poza tym jak nie chce jeść to go nie zmusisz. Ty zawsze jestes głodny? Moze musi troszke pogłodować. Kilka dni nie zaszkodzi. Moze szykuje sie do wylinki?
Co do zakopywania to jeszcze niejedno zobaczysz. Zaczną przenosić różne elementy dekoracji w terrarium, itd. Sam zobaczysz.

Blady
18-07-2011, 00:22
Co do przenoszenia to jest szczera racja - mojego ostatnio opetalo i znosi wszystko co zdola (kawalki kory i inne elementy dekoracyjne) w poblizu wejscia do swojego mieszkanka (mieszka w wysuszonej wydrazonej dyni ozdobnej - bardzo fajnie to wyglada) po czym chyba maskuje wejscie, ale ja mu nie przeszkadzam.
Chodz poczatkowo tez myslalem iz sie obrazila :)

Zwierzaczki pelne niespodzianek :)
(a podobno "mozg" ich jest bardzo prosty)

gatim
18-07-2011, 09:52
wszystko ok to ze sie przenosza mnie nie martwi juz wiem ze mnie lubia tylko jeden ten najmniejszy okolo 1 cm bez odnozy nic niejadl od tygoodnia niewiem czy mam czekac czy wymieniac pokarm ma teraz 5mm larwe i siedzi i nic jej nie robi nawet po pudeleczku nie s[paceruje a to kedzierzwy po 2 wylince

Blady
19-07-2011, 08:42
jak dawno on jest po wylince, ja moim malenstwom rozkrajam robaczki, bo jak daje takiego normalnego (calego) to tez nijak sie nie moga za niego zabrac, a z takim rozkrojonym to walcza czasem i z 20 h non stop (potem sa takie "wielkie" - wypasione).

robaczka proponuje zabrac tak po nocy (gdyz rano jest juz nieco "nieswierzy"-chyba ze pajak go nieodstepuje)

2 moje zbiczki male b.emilia teraz tez nic nie jedza i sa takie strsznie leniwa - wlasciwie nie przemieszczaja sie po ojemniczkach - wiec byc moze twoj przyszykowuje sie do wylinki.

gatim
19-07-2011, 09:44
mozliwe chociaz juz zjadl ale tydzien mu to zajelo czekam moze cos jeszcze zaobserwuje
dzieki pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==