PDA

Zobacz pełną wersję : planuje zaczac chodowle



matriks
18-07-2011, 14:40
w tym tygodniu planuje rozpoczac hodowle malego kedziorka (okolo 1cm ciala) i teraz mam do was kilka pytan
1. Kupilem podsciulke skladajaca sie z drobnych trocin i torfu czy to sie nadaje na podsciulke??
2.mam zamiar kupic pajaka ktory zostanie mi przeslany przesylka konduktorska czy moge byc pewien ze pajakowi w podrozy nic sie nie stanie ??
3.w jaki sposob osfajac tego pajaka??
4.czym najlepiej karmic takiego malca ???
Jako doswiadzeni hodowcy dajcie mi kilka wskazowek PROSZE

pozdrawiam

matriks
18-07-2011, 14:40
na samym poczatku walnolem straszna gafe hodowla napisalem przez ch :))))

Adrian Furman -AdN-
18-07-2011, 15:57
chociaz nie jestem jak to sie mowi ehem "doświadczonym hodowcą" sprobuje ci pomóc.
1. DLA MNIE najlepsze jest podloze kokosowe coco-grunt
2. jak pajak jest odpowiednio zapakowany nie powinno mu sie nic stac (tak bylo w moim przypadku Pan TomekG bardzo sie tu postarał za co mu dziekuje)
3. chyba (napewno) nie da sie oswoic pajaka
4. malutkie pinkami z zoologicznego lub innymi karaczanami (MAŁYMI) a wieksze coraz wiekszym pokarmem...swierszcze itd.
Uwazaj na plesn, i nie martw sie jak twoj pajak nie bedzie chcial jesc.

Lopi
18-07-2011, 16:11
Skąd ja to znam :D
Nie martw sie pająki to twarde stworzenia
Możesz kędziorka na ręce brać
Pająk chyba (napewno ) sie przyzwyczaji (oswoji he he)
Tylko nie rób błota w terrarium :D
i nie przesadzaj z ozdobami
i na tak malego pająka to musi byc male terrarium
pająk musi gdzies sie móc schowac bo ci bedzie probował wyleść z terrarium moze kiedys to mu sie uda a wtedy ...
nie męcz go za bardzo i nie próbój go codziennie na ręce brac

UWAZAJ JA CHODUJE PAJĄKI OD DWÓCH MIESIĘCY
i moge sie nie znac :D

Pozdrawiam...

gatim
19-07-2011, 07:25
jestem jeszcze wiekszym laikiem mam pajaki (4 kedzierzawe) od tygodnia tez jeszcze mam wiele pytan moge ci powiedziec czego sie sam dowiedzialem od doswiadczonych chodowcow bo sam jeszcze takiego doswiadczenia nie nabylem :
*z podlozem to niema problemu ja kupilem mieszanke torfu z piaskiem
trocinami i nicmi kokosowymi jest tam tez skruszona kora i moze cos
jeszcze twojia terz jest dobra tak mi sie wydajie :)
*karmienie ja daje male larwy mlynarka czesto przeciete na pol te robaki
mozna kupic w kazdym wetkarskim tylko uwazaj nie kupuj barwionych
*moje malenstwa nie jadly przez tydzien tzn jeden ten najmniejszy ale
wczoraj wsysna robaczka :)
*gnojie lubia sie zakopywac ja mojie trzymam w malutkich sloiczkach i
najmniejszego w opakowaniu po filmie tez polecam tylko ze brakuje tej
mozliwosci obserwacji bez naruszania jego spokoju
*to ztym blotem to tez wazne bo siedza zamiast w ziemi to na
sciankach i nie jedza
*sam kupilem pajaka bezposrednio od chodowcy z wrocka ale transport
byl straszny bylo strasznie goraco podobno lepiej pajaka przemrozic niz
ugotowac
*a z osfajaniem to niewiem ale napewnoo niemozesz go codziennie
wyciagac ale branie na rece takiego malca raczej sprzyja osfajianiu
ale lepiej sie dowiedz napewno

UWAZAM ZE POWINNO TU BYC COS WSTYLU 1000 INFORMACJI DLA POCZATKUJACYCH I ZACZYNAJACYCH OD TAKICH MALUTKICH PAJACZKOW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

matriks
19-07-2011, 07:46
jezeli chodzi o bloto tzn nie mam za bardzo nawilzac podloza zeby nie bylo mu za mokro ??? jezeli kupie pajaczka (1cm\) planuje go wlozyc do malego sloiczka z czego mu zrobic domek polowa pustego orzecha wloskiego wystarcz?? i czy musze mu zrobic dzirke w tej polowie zeby mial jak wejsc ??

aka_neo
19-07-2011, 08:32
nie rob w orzeszku zadnej dziurki poloz go tylko troche na boku tak zeby lezal pod katem i ewentualnie przed wejsciem odgarnij troche ziemi.

Pozdroofki

GG 2050884

noradarling
19-07-2011, 08:53
Jak nie bedziesz miał małych świerszczy to możesz takiemu malcowi
łapać muchy. Zabij muchę i mu daj.

matriks
19-07-2011, 09:24
czy takiemu malcowi uda sie zlapac swierszcza?? przciez swierszcze skacza

noradarling
19-07-2011, 09:35
Dawaj martwe lub uszkadzaj je.

gatim
19-07-2011, 09:47
ja proponuje nie dawac lupiny z orzecha wloskiego sam tak zrobilem i wiesz co niewiem dlaczego w obu przypadkach obrosla plesnia nie rob mu narazie domku sam sobie go wykopie :)

gatim
19-07-2011, 09:48
a czy jak daje sie pokarm latajacy to trzeba im oberwac skrzydelka czy sobie poradza

noradarling
19-07-2011, 09:57
Oberwać.

aka_neo
19-07-2011, 11:06
Gatim skoro mówisze ze lupinka po orzeszku plesnieje to moze lepiej przeciac pileczke ping-pongowa na pol ?!

Pozdroofki

GG 2250884

noradarling
19-07-2011, 11:31
No ale to będzie po chińsku wyglądało.
To lepiej kupić modelinę i coś z niej ulepić a potem do garnka...

Fryta
19-07-2011, 12:24
ja proponuję kawałki kory. Najlepiej takie rurki zciągane z gałązek. Albo przynajmniej ich fragmenty.

Adrian Furman -AdN-
19-07-2011, 12:48
dlaczego zle jest dawac malego pajaka do terra? mam malutka smithi (1,3cm) i dalem ja do terra 36x18 czy to zle? czemu???/

matriks
19-07-2011, 12:53
mam jeszcze jedno pytanie czy do oprocz hatki dac cos jeszcze ptasznikowi do tego sloika ?? np . kapselek z woda ??

Adrian Furman -AdN-
19-07-2011, 13:04
woda obowiazkowo!

morda
19-07-2011, 13:07
brutale - muszkom skrzydelka wyrywac..... :P
ja mam albopilosy - male kolo 3 - 4 wyl jedza maczniki, a duzy 7 wyl swierszcze, ale nie ma tak latwo, ze mu go uszkodze, sam se go musi zlapac :)

matriks
19-07-2011, 13:38
nora ma racje kupie modeline i cos ulepie ulepie mini domek z dachuwkami nawet nr domku mu zrobie Czy dla ptasznika wielkosci okolo 1,5-2 cm pojemnik o srednicy 12 sm nie jest za duzy ??

gatim
19-07-2011, 14:28
mnie sie wydajie ze tak wiesz z doswiadczeniem moim to ciezko al e ztego co pisza i powia ludzie to 3razy dlugosc tulowia to srednica:)

Fryta
19-07-2011, 15:24
taki pojemnik wystarczy mu na długo. Spokojnie jeszcze wylinke może posiedzieć.
Jak pająk ma za dużo miejsca, może mieć problem z upolowaniem zdobyczy. Terrarium (pojemnik) powinno byc dostosowane do wielkości pająka.

matriks
20-07-2011, 07:09
dzieki za wszystkie wskazowki :)

gatim
20-07-2011, 11:43
co ile tak naprawde kedzizawe w okolicy 3 wylinki przechodza nastepna czym to sie charakteryzuje jakies bardziej szczegulowe informacjie i obserwacjie jezeli ktos by mogl to bardzo prosze :)

lamalas
16-08-2011, 00:45
ty gatim te robaki z wędkarskiego o których pisałeś to nie są larwy młynarka tylko larwy muchy domowej tz. białe robaki.

42d3e78f26a4b20d412==