PDA

Zobacz pełną wersję : PAJAKI I TERRARIUM.....



Adrian Furman -AdN-
19-07-2011, 16:27
dlaczego zle jest dawac malego pajaka do terra? mam malutka smithi (1,3cm) i dalem ja do terra 36x18x24 czy to zle? czemu???/

Prosze o wiecej informacji niz 1 zdanie...:) Dziekuje

Fryta
19-07-2011, 16:52
Kilka powodów:
1. Główny. Mały pająk powinien być karmiony odpowiednio małym pokarmem. W dużym terrarium ma więc małe szanse na złapanie obiadu (statystycznie rzecz biorąc jest mała szansa na częste spotkania pająka i jego obiadu przy dużej przestrzeni terrarium).
2. Pająk zazwyczaj posiada pewne swoje terytorium. W przypadku większości gatunków naziemnych pająków (najpoularniejszych w hodowlach) jest ono niezbyt duże. Oczywiście jego powierzchnia jest proporcjonalna do wielkści pająka. Optymalnie jest gdy jego terytorium jest zbliżone do wielkości terrarium. W zbyt małym terra będzie się czuł źle (ciasno), w zbyt dużym będzie miał nadmiar przestrzeni, nad którą nie będzie aż tak dobrze panował.
3. Możliwości bserwacji. Hodujac pająka musisz go doglądać codziennie tzn sprawdzać jego kondycję, stan zdrowia, itd. Trudno obserwować pająka wielkości paznokcia w dużym terrarium. Ma on tam tak wiele kryjówek, że odnalezienie go może nastręczać dużo trudności.

Adrian Furman -AdN-
20-07-2011, 06:48
Dziekuje za odpowiedz...
czy nadmiar przestrzeni moze mu "zaszkodzic" w jakims stopniu? Moja smithi duzo czasu spedza w swojej jedynej kryjowce (specjalnie poustawlem tak kamienie i konary zeby miala jak najmniej kryjowek oprucz kokosa ) malo chodzi...i chyba nie chce jesc
a przynajmniej ja tego nie zauwazylem. I jej schronienie...dalem jej polowe kokosa, czy zmienic jej na mniejsze? slyszalem ze powinno byc 3 razy wieksze od pajaka ????

Irminia :P
20-07-2011, 09:03
siedzi u siebie moze boi sie na przestrzen wyjsc :) albo bedzie miec wylinke....

Awikularia
24-07-2011, 13:08
Zdaje się, że już kiedyś pisałam na ten temat... A mianowicie, Brachypelma smithi to gatunek-niejadek... Kupując tego pająka należy się liczyć z tym, że będzie bardzo mało jadł... Młode co prawda są żarłoczne, ale dorosłe już nie.

Adrian Furman -AdN-
25-07-2011, 11:37
juz je i jest spoko dzisiaj dalem jej muche i zjadla ja....az dziw bierze ze tak duzo rzeczy w domu mozna znalezc na pokarm dla pajaka :)

42d3e78f26a4b20d412==