PDA

Zobacz pełną wersję : Błagam Pomożcie szybko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Michał_
21-07-2011, 17:38
Moja mala metallica(1,5cm) przechodzi własnie wylinke. Chcąc zwiększyć wilgotność dolałem wody i zrobilo się male błotko. Pajączek połozył się na pleckach i .... odwlok zrobił się bialy-jakby plesnią zaszedł ; ((( Nie rosza się-nawet jak ja dotykam. co Robić???????? Prosze pomożcie!!!!!!

gatim
22-07-2011, 00:37
nie dotykaj odwlok chyba musi byc bialy otworz wieko i pozwul wodzie odparowac

Irminia :P
22-07-2011, 05:26
plesn latwo wyczuc ma swoisty zapach :)

Irminia :P
22-07-2011, 05:27
ewentualnie mozesz poobserwowac go jezeli ma wloski biale jak grzyb "czyli ma grzybnie" to moze byc plesn ale jak nie ma to nic zlego

noradarling
22-07-2011, 05:35
No zobaczymy.
Jedyna pociecha w tym że młode metaliki żyją na bagnach czyli może mu się nic nie stanie. Na drugi raz uważaj bo ja przez nieuwagę straciłem ostatnio fajowego pająka.

JadziaP
22-07-2011, 11:24
Jezeli sie polozyl - to powinien wyliniec w przeciagu 4-8godzin.
Tak na odleglosc to trudno cos powiedziec -
ale na moje to on odjechal juz do krainy wiecznej szczesliwosci........

Przykro mi, ale zawsze twierdzilam ze Avicularie to nie ptaszniki dla poczatkujacych.

Irminia :P
22-07-2011, 12:42
niestety ale musze sie zgodzic z jadzia....

[RED-689]
22-07-2011, 15:09
Dokladnie. I nie koniecznie przyczyna byla wilgoc...

Michał_
22-07-2011, 16:29
niestety... Padl... : ((( I nie wiem do końca co byhło przyczyną-versicolor byl w identycznych waruknach!! -i dzień wczesniej miał wylinke i wszystko ok...

Irminia :P
23-07-2011, 01:33
Metalica sa ciezkie w odchowie jak sa male.....

Awikularia
24-07-2011, 13:04
Zgadzam się z przedmówcami. Chociaż sama trochę wiem o ptasznikach, padło mi stosunkowo dużo Avicularia metallica. I kiedy ptasznik już leży na "plecach" to nie manipulujmy w terrariach, nawet jeżeli podłoże wyschło na pieprz...

Avicularide
06-08-2011, 00:48
ludzie po chu. kupujecie pajaki jak sie na tym nie znac robicie im tylko krzywde !!!!!!!! ale co tam nie zaspokajcie swoja rzadze dla mnie to jest poje.... im wiecej takich ludzi tym wiecej pajakow umiera!

Awikularia
06-08-2011, 09:28
Avicuaride, napisz jeszcze coś obraźliwego... Może pod moim adresem? Chętnie poczytam. Jesteś taki oczytany na temat ptaszników, dużo na ich temat wiesz, jak to widać z różnych postów... Czekamy... A propos, chyba chciałeś być pełnym profesjonalistą. Nie wyszło Ci, ale pozwól, że poprawię: może nazwiesz się prawidłowo, np. Aviculariinae?

Pozdrawiam Avicularide, największego znawcę zwierząt terraryjnych!

ThC;-)
10-08-2011, 04:48
a ja sie zgadzam z chlopakiem po co ktos zabiera sie za cos z czym nigdy wczesniej nie ma stycznosci?? i moze przez swoja glupote zrobic kzywde pajakowi?? pierw powinien poczytac przygotowac wszystko! choc nie powinien tak klnac! pozatym on go nie obrazil niczym powiedzial swoje zdanie! i to nie on tu sie wymadrza tylko bardziej juz jak cos to Ty ;-) bez urazy oczywiscie;_) i to ty mu ublizasz hehe
dobra ale juz nic pisze powiesz mi ze ja sie wymadrzam!



Dobra trafka ladny ptasznik i piekna kobieta tego mi trzeba ;-)

cubante
10-08-2011, 04:59
Nie choduje pajakow, ale gady. Czy wy nigdy nie zaczyanliscie. Piszecie ze czlowiek nie powinien zabierac sie za rzeczy z ktorymi nie mial stycznosci. Buahahah zawsze jest ten pierwszy raz. Wam nigdy nic nie padlo z powodu malej wiedzy. Watpie

Powinno sie tlumaczyc do bolu, a nie drzec "twarz"

Cubante

PapaKrystiano
10-08-2011, 14:00
hmm co do thc i avicularide nie macie racji jakos trzeba zaczac hodowle wy tez kiedys nie mieliscie stycznosci a jednak zaczeliscie ;-) cos wam sie popiprzylo albo ostro sie upaliliscie ;-) 3mam strone pani aviculari czy jakos ;-)

42d3e78f26a4b20d412==