PDA

Zobacz pełną wersję : Pasożyty



Sir_bonzo
25-07-2011, 13:56
Mam skorpiona cesarskiego. Ostatnio zauważyłem na nim małe robaczki-chyba roztocza. Jak je zwalczyć? Czy te roztocza nie przejda naq moje inne pajęczaki-pająki?

:: batmex ::
25-07-2011, 19:21
no coz , sam mam hodowle imperatorow i problem z bialymi robaczkami jest mi znany,

skad sie biora ? - z resztek pokarmu zywego ( swierszczy) pozostawionego w terra

czy sa szkodliwe ? - nie wiem , ale czasami sie zdarzaja moim podopiecznym i jakos im nie szkodza

jak je zwalczam ? - zaraz po zauwazeniu wymieniam podloze , mye terra i sprzety , oraz biore skorpy do innego pojemnika i spryskuje je woda ( nie za bardzo obficie), po czym zostawiam ja w tym pojemniku na ok 1 dzien (np na noc), 2 razy mi sie zdarzylo , ze 1-2 robaczki zlazly ze skorpow i je ubilem w pojemniku

Azazzell
27-07-2011, 13:30
Czy próbowałeś zastosować rostocza drapieżne VS roztocza pasożytnicze?
Ja właśnie mam ten sam problem i dlatego zdecydowałem się na kupno roztoczy drapieżnych efekt w 100% gwarantowany przez plantatorów roslin, którzy od dawna tak postepują. Chce te same roztocza wyprubować na pasozytach zwierzęcych.
Roztocza drapieżne rozmnażają się w ściółce tak samo jak pasożytnicze. Ponadto zywią się również larwami nicieni, jajami muchówek i skoczogonkami. Gdy niemają już swoich naturalnych wrogów przeżucają się na grzyby.
Narazie wszystko w fazie testów. MAm nadzieje, że wszystko pójdzie jak należy. Taka mała próbka 1000 jednostek kosztuje 30 zł i spokojnie wystarcza ona na kilka terrarii czy -ów :))

42d3e78f26a4b20d412==