PDA

Zobacz pełną wersję : Kędziezawy czy Czilijski różowy ?



Kisiel
25-07-2011, 15:15
Mam pytanko od trzech lat mam ptasznika, nie poswiecam mu wiele uwagi tzn. on sobie zyje w terrarium a ja mu w tym nie przeszkadzam.
Ale do rzeczy: kupilem go jako Ptasznik Kędziezawy, ale po obejzeniu kilku fotek w necie bardziej mi wyglada na Czylijskiego różowego. a moze to to samo, ewentualnie prosze o pomoc w zidentyfikowaniu osobnika.
Moze jakies cechy szczegolne jednego i drugiego gatunku.

Pozdrawiam
Kisiel

Fryta
25-07-2011, 15:35
To nie to samo. Jak rozróżnić tak najprosciej? A wyczesuje włoski jak go poddenerwujesz? Sprubuj go troche delikatnie "poprzepychać" po terrarium. Jak wyczesze włoski z odwłoka (przynajmniej spróbuje) to znaczy, że to kedzierzawy. Chilijskie tak nie robia.

Kisiel
25-07-2011, 23:54
Hmm no to chyba wszystko jasne, jak do tej pory nigdy nie wyczesywal wloskow z odwloka, nawet gdy go troche denerwowalem, a tak na marginesie to niezle sie znaja w niektorych sklepach zoologicznych.

Czy to oznacza ze moj pajaczek jest z tych lagodniejszych, i jak to jest z tym jadem, czy kogos z was ugryzl ptasznik, i jakie byly tego efekty ?

hehe troche duzo pytań jak na pierwzy raz ale w koncu po to jest forum zeby pytac.

pozdroofki
Kisiel

Arrow
26-07-2011, 00:03
poczytaj dokladnie forum, to i to stare :)

Kisiel
26-07-2011, 00:16
Oczywiscie wlasciwie to na kazde pytanie mozna znalezc odpowiedz czytajac stare posty, ale powienienes wiedziec (nawet z wlasnego doswiadczenia) ze kazda nowa osoba na forum woli raczej konkretniejsze odpowiedzi niz "zobacz w archiwum" czy "poczytaj stare posty".
Wiec jesli nie chce ci sie odpowiadac to przeciez nie musisz, napewno znajdzie sie ktos inny kto chetnie odpowie nowej osobie na jej pytania.

pozdrawiam
Kisiel

Jimbo
26-07-2011, 04:12
Co do Gramostola Rosea, to muszę powiedzieć, że mój czasami wyczesuje włoski jak ma zły humor. Więc mylisz się trochę Fryta, mówiąc, że one tego nie robią.

AmazoNKA
26-07-2011, 06:29
a jakiej wielkosci jest twoj pajak???

noradarling
26-07-2011, 07:58
Efekty są efekciarskie. Ale to zależy od gatunku. Nie dawaj się dziabnąć
tym bardziej że nie wiesz co ci po chałupie łazi. Jeżeli jesteś alergikiem
to po tym jak cię ugryzie rozgnieć go po podłodze a jeżeli nie to nic za to nie rób pająkowi:-)
Jad pająków oraz jego siła i toksyczność zależna jest od gatunku zwierzęcia. Jad jest substancją
białkową z dodatkiem wody oraz śladowymi ilościami fosforu,magnezu,cynku,wapnia,żelaza oraz innych
pierwiastków chemicznych. Pomimo tego iż najwieksze trucizny są właśnie pochodzenia białkowego
jad ptaszników jest stosunkowo słaby i w większości przypadków nie stanowi dużego zagrożenia dla
zdrowia i życia ludzkiego. Dowodem na to może być przykład iż praktycznie nie produkuje się
obecnie surowic przeciwko ukąszeniom pająków ptaszników. Podstawowymi objawami ukąszenia jest
senność, osłabienie akcji serca oraz układu oddechowego. Pojawić się może duża opuchlizna,
zawroty głowy, wymioty oraz drgawki /ukąszonej kończyny/ które jednak szybko ustępują. Jako
antidotum poszkodowanemu podać należy wapno musujące oraz zapewnić dobry dostęp świerzego
powietrza. Jeżeli objawy ukąszenia nie ustępują po dłuższym czasie należy zasięgnąć porady
medycznej -u alergików stan ukąszenia może być niebezpieczny dla zdrowia a nawet życia.

Kisiel
26-07-2011, 10:32
Postaram sie zrobic fotke i poddac opini fachowcow.

Fryta
26-07-2011, 14:45
ok. Chilijskie tez wyczesuja. W porównaniu z kedzierzawym jednak bardzo niewiele i niechetnie. Musiałem ostro poddenerwować swoje Gramostole by zaczeły czesać. Kedzieorki czeszą bardzo szybko (łatwo je do tego pobudzić).
Fotka najbardziej ułatwi rozpoznanie.

Azazzell
27-07-2011, 13:08
Najłatwiej odróżnić po włoskach na odnóżach. U kedzierzawego są one podwiniete i wyglądają troszkę jak "Rzęsy Kobiet ":))

42d3e78f26a4b20d412==