PDA

Zobacz pełną wersję : Duże gatunki



AGAM
29-07-2011, 09:31
Jakie są największe gatunki ptaszników, nadające się dla początkującego? Kolega chce coś dużego, w miarę "prostego w obsłudze" no i dostępnego w Polsce...

Huhros
29-07-2011, 09:46
polecam "Brachypelma albopilosum" (czyli Ptasznika kędzierzawego), jest banalny w hodowli (zarowno latwy w utrzymaniu oraz jad slabo toksyczny) a ostatnio spotkalem sie z dorosla samica naprawde duzych rozmiarow - ledwo zmiescila mi sie nie dloni!
pozdrawiam
Huhros

Lopi
29-07-2011, 11:18
Największym jest "Ptasznik Gigant" (Theraphosa Blondi) Ptasznik ten jest troche trudno dostępny ale jest o wiele większy od kędzierzawego. Zobacz w opisie pająków na tej stronie...

Awikularia
29-07-2011, 13:21
Ale Theraphosa blondi nie jest polecana dla początkujących. Jest wymagającym gatunkiem, a młode nawet najtroskliwiej hodowane też padają... Myślę, że ptasznikiem dużym i nadającym się dla początkującego jest Grammostola grossa – w Polsce dostępny i efektowny. Samice nierzadko dorastają do 10 cm ciała i to już po 2-3 latach. Ale przecież większość ptaszników to duże pająki, więc Brachypelmy również. Masz spory wybór. Tylko najpierw poczytaj trochę, poucz się, a dopiero później kupuj zwierzę. Powodzenia!

JadziaP
29-07-2011, 14:10
Bardzo duze wymiary osiagaja prawie wszystkie Lasiodory (np. L.parahybana oraz L. difficilis). Sa one zwykle dosyc tanie.
Olbrzymie sa takze liczne gatunki z rodzaju Pamphobeteus, jednakze zwykle dosyc drogie. Xenestis immanis i monstrosa nalezo do wielkich ptasznikow (B. drogie)
Najwiekszym ptasznikiem jest faktycznie Th.blondi ( takze Th. apophysis osiaga imponujace wymiary). Poczatkowo rosna one faktycznie jak na drozdzach, jednakze w wieku doroslym spowalnia sie ich wzrost (calkowicie wyrosniete sa w wieku 10-15lat, kiedy to nie mieszcza sie na talerzu obiadowym ;-))).

Hodowla Th.blondi nie jest trudniejsza on np. ptasznikow nadrzewnych.
Warunkiem jest otzrymanie zdrowych i dobrze odzywionych mlodych pajaczkow. Poprzez to ze w mlodym wieku przyrost jest bardzo szybki, mlode ktore nie sa dostatecznie dobrze karmione, bardzo szybko marnieja i pozniej zle sie trzymaja.

AGAM
30-07-2011, 03:51
ja sam mam kędzierzawca i takiego poleciłem koledze. Ale sęk w tym że on chce coś dużego a jeszcze nic nie hodował. Odrazu spytam czy ktoś z was na sprzedaż jakieś z tych olbrzymów. No i wolałbym żeby już troszke podrośnięte bo dla początkującego 1cm pająk nie jest fascynujący...

Huhros
30-07-2011, 08:40
wiem, ze najwiekszy jest "Ptasznik Gigant" ale raczej nie nadaje sie dla poczatkujacego hodowcy :), a w pytaniu bylo "dla poczatkujacego"

pozdrawiam
Huhros

42d3e78f26a4b20d412==