PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o jakies rady



daczan
30-07-2011, 04:30
czesc wszystkim jestem amatorem w tej dziedzinie i napalilem sie strasznie na jakiegos ptasznika i tu jest wlasnie problem bo w moim miescie nie ma za duzego wyboru a poza tym sie nie znam. Moze poradzicie mi jaki gatunek tych fazerskich zwierzatek jest najlepszy dla poczatkujacego i o co chodzi z tym wyczesywaniem wloskow (czy to jest grozne dla czlowieka)??? Pozdrawiam i dziekuje

Arrow
30-07-2011, 05:39
http://terrarium.com.pl/terrarium/index.php?terrarium=ptaszniki

Nook
30-07-2011, 05:48
Najlepszy jak pewnie każdy potwierdzi - Kędzierzawy :)

Huhros
30-07-2011, 08:46
wedlug mnie tez Kedzierzawy :), ale one na maxa wyczesuja wloski.
Co do wloskow : jesli Ptasznik sie wkurzy to wyczesuje wloski z odwloka. Polega to na tym ze szybko trze nogami o "pupe" i potem jest "łysa" :)
wtedy najlepiej zostawic go w spokoju i umyc rece (mozesz miec problemy jak wloski dostana sie do oczu)
mozesz tez kupic Ptasznika Rozowego - one raczej malo wyczesuja i tez sa bardzo lagodne ( ale nie tak fajne jak Kedzierzawe ;)

pozdrawiam
Huhros

Fryta
30-07-2011, 15:17
Ja polecam Chilijskiego różowego. Spokojny, prawie nie wyczesuje włosków i mamło wymagajacy jeżeli chodzi o warunki hodowli. Wystarczają mu warunki pokojowe w ciepłym mieszkaniu (20-24C)

AmazoNKA
30-07-2011, 17:01
nie oczerniajcie kedzierzawcow.... moj wogole nie wyczesuje wloskow :)

JadziaP
31-07-2011, 02:22
napoczatek zeby sparawe postawic jasno:

nie ma gatunkow dla poczatkujacych.... sa tylko gatunki ktore dluzej wytrzymuja nieodpowiednie warunki. Czy Brachypelma albopilosa dlatego nadaje sie dla poczatkujacych, bo malo kosztuje i jak padnie to strata mala ? W zasadzie wszystkie Brachypelmy maja prawie jednakowe wymagania. (Jako troche truniejsz sa znane B.auratum i B.annitha - ze wzglegu na konieczna obnizke temperatury w porze "zimowej")
Istnieja ptaszniki ktore mozna bez problemu brac na reke (ale po co ?),
tzn. ktore bardzo rzadko probuja ugryzc (czy ukasic?), do takich naleza
prawie wszystkie Avicularia (tyle ze nie polecam komus bez odrobiny doswiadczenia zaczynac od tych pajakow - tragedia prawie gwarantowana)

Do spokojnych i latwych w hodowli naleza Brachypelma i Grammostola, prawie nigdy nie kasaja i nawet dorosle mozna wziac "na reke" bez konsekwencji. Czesciej spotykane Gramostola to
G.rosea (i podobne gaunki, ktore sa przez imorterow jako rosea sprzedawane), najczesciej sa to importowane pajaki z odlowu,
G. pulchra, bardzo polecany dla poczatkujacych (pieknie aksamitnieczarno ubarwiony)
G. alticeps,
G.grossa (bardziej nerwowa)

do rodzaju Brachypelma nalezy kilkanascie gatunkow. Nabardziej znane to
B.albopilosa, B. vagans, B.smithi, B.boehmei, B.emilia, B.auratum, B.klaasi, B.ruhnaui, i pare innych.

Grammostole nie wyczesuja wloskow, Brachypelmy tak ( w zasadzie jest to uzalezione bardziej od osobnika niz od gatunku)
Wyczesane wloski posiadaja male haczyki i wbijaja sie w skore powodujac nieprzyjemne swedzeine (ale od tego sie nie umiera)
Do "mistrzow wyczesywania" naleza bez watpienia Acanthoscuria geniculata i Theraphosa blondi ( po jednkorotnym czyszczeniu terrarium - trzy dni drapania gwarantowane ;-))
_____________________________________________

Michał
31-07-2011, 02:49
Ja ci proponuje B.smithi.
pozd

Nook
31-07-2011, 04:13
Ja tam polecam ze względu na moje doświadczenie P. cambridgei, moje są raczej spokojne i nie agresywne (choć nie zawsze), rodzaj ten nie wyczesuje włosków, i nie mam problemów z jego utrzymaniem.

AmazoNKA
31-07-2011, 04:36
jezeli mowi jadzia prawde zta geniculata to jak dorosnie to bede miala wesolo ;)))))))

Arrow
31-07-2011, 04:46
Jadzia nie klamie ;) :)

Leny
31-07-2011, 05:00
A skąd wiesz? ;) znasz Jadzie osobiście?

Pozdrawiam
Leny

Arrow
31-07-2011, 05:01
nie ale ten pająk tyle osiąga :)

dzerk
31-07-2011, 05:50
eeeee tam ja mam b. vagans i tesh pshy mnie wloskow nie wyczesuje choc czasami specjalnie ja denerwuje ...;)
Pozdroofka dzerk

JadziaP
31-07-2011, 09:17
@Leny

nie jestem w ogole msciwa, ale chetnieby ci kazala wlozyc reke do jakiejkolwiek A.geniculata ktora ma powyzej 4cm dlugosci ciala.
Napewno bys sie zadrapal na smierc..... hehe

Co je ratuje (A.geniculata) to fakt ze sa niesamowicie imponujace


@arrow

dzieki za zaufanie.....

@dzerk

wiem za z pewnoscia zartowales z tym denerwowaniem, ale wiedz ze
dreczenie zwierzat to nie po chrzescijansku.... zapytaj ksiedza..
Przeciez nie jestes gorszy od jakiegos Hindu ktory szanuje wszystkie zywe istoty ?

Leny
31-07-2011, 09:22
Z miłą chęcią bym włożył ręke i troche się podrapał ;) Szkoda, że nie mam takiej możliwości :)

Pozdr.
Leny

JadziaP
31-07-2011, 09:48
@Leny

zapraszam ... juz cie kiedys zapraszalam

Leny
31-07-2011, 09:57
Nie ma sprawy :) Daj znać kiedy będziesz w Złotowie ;)

Pozdr.
Leny

dzerk
31-07-2011, 10:25
ehhhh mofionc draznie od rasu macie na mysli nie fiem zucanie o sciany labo co .... ;)

AmazoNKA
31-07-2011, 15:18
hyh to co drapania to juz sobie drapaczke wzielam i kupilam ;))

Lopi
01-08-2011, 14:01
Kupuj smithi!
Jest bardzo spokojny i nadaje sie dla początkującego(wiem bo go kupiłem jako pierwszego)
Jest troche drogi ale mozesz go kupić w białymstoku (widziałem w sklepie małego pajączka)
Ale nie spiesz sie!!

42d3e78f26a4b20d412==